Tour de Brdy se stávají tradiční akcí podzimního závěru sezony. Silničáři a bikeři mají na Brdech možnost vzájemně porovnat síly na trati s několika šotolinovými úseky, které i tentokrát sehrály v cílovém pořadí významnou roli. 10. ročník Tour de Brdy – Velká cena obce Strašice – se uskutečnil za rekordní účasti 441 dospělých závodníků a 25 dětí do 10 let. V absolutním pořadí se na stupně vítězů prosadili Tomáš Kalojíros, Denis Rugovac a Václav Viktorin – všichni z pražské Sparty, když Tomáše Kohouta z Dukly Praha postihl v úseku okolo Padrťských rybníků defekt.

Na trati 67 km odjel z pelotonu nejdříve sparťan Petr Malán a Vojtěch Sedláček z CK Příbram, které po dostihnutí nahradil další Stupně vítězů Tour de Brdy 2016.závodník Sparty Vojtěch Jonáš. Ve stoupání z Obecnice na 25. kilometru byl Vojtěch dostihnut a na vrcholu stoupání se podařilo odjet dvojici Denis Rugovac a Tomáš Kalojíros. Dvojice získala náskok okolo 1 minuty na stíhající sedmičku závodníků. Okolo Padrťských rybníků zaútočil z pelotonu Tomáš Kohout z Dukly Praha, ale měl v následujícím šotolinovém úseku okolo Kolvína defekt. Čelní dvojice měla již náskok okolo 2 minut, když 10 km před cílem měl defekt i Denis Rugovac. Závodník Sparty okusil pocity, jaké provázely jezdce na Tour de France v období před první světovou válkou. Denis jel na píchlém kole 4 kilometry, než se mu podařilo najít přihlížejícího diváka u trati, který mu půjčil svoje zadní kolo. Malý náskok před pronásledovateli se uhájil až do cíle a obsadil celkově 2. místo za Tomášem Kalojírosem. Spurt o 3. místo vyhrál Václav Viktorin před Ladislavem Fabišovským. Na krátké trati 30 km zvítězil sólovou jízdou junior Lukáš Blažek z týmu Nilfisk v čase 57:57min.

Tour de Brdy 2016Kategorii žen na 67 km vyhrála Hana Doležalová (AC Sparta Praha) 2:01. 34 h. V kategorii žen na 30 km zvítězila Eva Kornalíková (Galaxy – Cyklošvec) 1:12:07 h. Mezi mladšími žáky se v závodě na 30 km prosadil Matouš Rubáš (AC Sparta Praha) 1:16.30 h. Starším žákům na trati 30 km dominoval Jan Vondráček (CK Příbram) 1:08.34. Závodili také děti do 6 let – zvítězila Eliška Králová (Author Team Stupno) 5:18 min a kategorii dětí do 9 let vyhrál Daniel Srp  (Team Pitstop Klatovy) 7:55 min.

Výsledky – Tour de Brdy 2016 – 67 km – absolutně:

1. Kalojíros Tomáš  (AC Sparta Praha) 1:43:58 2. Rugovac Denis Čelní skupina závodu Tour de Brdy. (AC Sparta Praha) + 0:01:26 3. Viktorin Václav (AC Sparta Praha) + 0:02:35 4. Fabišovský Ladislav (Sweep cycling) – stejný čas 5. Hořejší Josef (Author Team Stupno) + 0:02:37 6. Sedláček Vojtěch (CK Příbram) – stejný čas