V Blatné pokračoval Kalas Cup český pohár v silniční cyklistice, který byl jeho sedmým a také předposledním podnikem. Závod se jel na okruhu s délkou 15 km, na němž byla pouze dvě krátká stoupání a závodníci ho absolvovali celkem jedenáctkrát. V druhém kole se od pelotonu odpoutala pětice Hunal s Zechmeisterem z Bauknecht-Authoru, Turek z Favoritu Brno, Okrouhlický ze Sparty a Smola z Příbrami. Ta si vytvořila tříminutový náskok a v polovině závodu se za nimi pustila 19ti členná skupina, kde z Bauknechtu chyběl pouze Dvorský s Kasperkiewiczem. Vedoucí čtveřici se poté podařilo dojet Bucháčkovi, Hoškovi, Schlegelovi z Favoritu Brno a Červenkovi ze Sparty. 

Poté co na čele vznikla devítičlenná skupina, došlo ke zvýšení tempa a začalo se závodit. Tempo neakceptovala dvojice ze Sparty ani Smola z Příbrami a tak byla na čele rázem pouze pětice. Ačkoliv jezdci Bauknecht Author měli ve vzniklé pětičlenné skupině dominanci, nechtěli nechat nic náhodě a tak Hunal s Bucháčkem a Hoškem nastoupili a odjeli si pro celkový triumf.

O první tři místa si tak zazávodili již pouze mezi sebou, jelikož se v Blatné nenašel nikdo, kdo by zvládl držet krok až k cílové pásce. První místo nakonec CP Blatná stupně vítězů.obsadil Martin Hunal, druhý byl Tomáš Bucháček a třetí Josef Hošek. Do první pětky je navíc doplnil na pátém místě Tomáš Zechmeister, který tím byl také klasifikován na 2. místě v kategorii U23.  

Posledním závodem Českého poháru bude domácí podnik týmu Bauknecht Author a to Grand Prix Královéhradeckého kraje, která se jede v sobotu 16. srpna v Opočně a je zařazena do kategorie UCI 1.2 . 

Výsledky (165 km): 1. Martin Hunal (CZE) Bauknecht Author 3:59:01, 2. Tomáš Bucháček (CZE) Bauknecht Author +0:00, 3. Josef Hošek (CZE) Bauknecht Author +0:00, 4. Michal Schlegel (CZE) Favorit Brno +0:46, 5. Tomáš Zechmeister (CZE) Bauknecht Author +0:52,… 10. Jan Kadúch (CZE) Bauknecht Author +6:07.

Text a Foto: Miloš Židík