Již tento týden se rozběhne na plné obrátky 20. závodní sezona hradeckého týmu Bauknecht Author. V letošním roce se tým hned na začátku rozdělil na dvě skupiny, které zahájí boje o pódiová umístění několik tisíc kilometrů od sebe. Jedna skupina závodníků se minulý týden přesunula přes Londýn a Hong Kong do více než 10 000 km vzdáleného Taichungu, kde se nachází také hlavní asijské sídlo hlavního partnera týmu – firmy Author, aby se s předstihem aklimatizovala a připravila na závod první kategorie UCI Tour de Taiwan. Další skupina složená z Davida Dvorského, Tomášů Zechmeistera a Kalojírose, Jana Svorady, Przemyslawa Kasperkiewicze a Josefa Hoška se tradičně představí v Chorvatsku.

Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, Martin Hunal, Jiří Polnický a Jan Kadúch mají za sebou první tréninkové jednotky, které se zatím Bauknecht Author při tréninku.odehrávaly v letních teplotách mezi stovkami semaforů při snaze dostat se z místních souměstí. Nakonec se závodníkům podařilo vyřešit spletitý rébus silnic a vyjet i do kajiny lemované banánovými a jahodovými plantážemi. 

http://youtu.be/qxVl62BA6as

Oživením, které není v našich krajích úplně obvyklé, bylo také setkání s místními fanoušky, se kterými jezdci absolvovali zhruba 120 km dlouhou výjížďku a následnou debatu v sídle firmy Author, na které nechyběli ani zástupci taiwanských médií. Marketingové aktivity budou dále pokračovat na největším asijském veletrhu cyklistiky Taipei International Cycling Show, kde budou mít 7. 3. závodníci prezentaci a autogramiádu. Samotná Tour de Taiwan začíná v neděli 9. 3. a končí ve čtvrtek 13. 3. Na startu se sejde celkem 24 týmů z 21 zemí a to včetně italského ProTour týmu Cannondale Pro Cycling, kdy se na jeho předběžné soupisce pro tento závod objevil i dvojnásobný vítěz Giro d’ Italia Ivan Basso. 

TiskovkaTour de Taiwan (5 etap): Taipei City 52 km – kritérium, Taoyuan County 152 km – první polovina kopce, druhá rovina, Changhua County 143 km – rovinatá etap s jedním kopcem v úvodu, Tainan County 161 km – rovinatá etapa s kopcem v závěru etapy, Terrific Taiwan 168 km – 14 rovných okruhů.

Šestičlennou skupinu týmu Bauknecht Author složenou z Davida Dvorského, Tomáše Zechmeistera, Tomáše Kalojírose, Jana Svorady, Przemyslawa Kasperkiewicze a Josefa Hoška čekají tři tradiční závody 2. kategorie UCI v Chorvatsku: 5. 3. Umag Trophy (160 km), 9. 3. Poreč Trophy (149 km) a na závěr etapová Istrian Spring Trophy trvající od 13. do 16. 3.

Red/Bauknecht Author     Foto: Bauknecht Author/Miloš Židík