Bauknecht Author Cycling Team získal jako první český tým členství ve francouzské organizaci MPCC, která sdružuje stáje, federace a organizátory závodů, kteří odsuzují používání dopingových prostředků ve sportu. Bauknecht Author byl přijat tento týden na pařížském zasedání společně s týmy Team Giant-Shimano, Yellow Fluo nebo Astana. Připojil se tak k celkem 63 týmům, včetně 11 z nejvyšší divize ProTour, kteří splňují podmínky organizace MPCC pro přijetí.

Členství v MPCC (Mouvement Pour un Cyclisme Crédible Cycling – Movement for Credible Cycling) je dobrovolné. Cílem organizace je dodat celé cyklistice větší kredibilitu. O členství se úspěšně ucházelo nejen jedenáct stájí nejvyšší „ligy“ silniční cyklistiky – World Tour, ale také více než dvacet kontinentálních formací.

MPCC náramek na ruce závodníka týmu Argos Shimano.Pravidla členství v MPCC zahrnují velmi podrobně vypracované podmínky, mezi něž patří například dočasné ukončení činnosti celého týmu, pokud se během 12 měsíců objeví druhý pozitivní nález kteréhokoli člena dotyčné stáje. Členem MPCC nejsou pouze jednotlivé týmy, ale v případě například Norska a Israele celé národní cyklistické federace. MPCC podporuje kromě jiného také rozšíření dvouletého trestu za první dopingový prohřešek na čtyřletý zákaz závodní činnosti.

PelotonSport připravuje: Návštěva u týmu Bauknecht Author – Testování před sezonou 2014.  Trenér Ota Fiala dá nahlédnout do údajů Laktátových testů jezdců týmu Bauknecht Author a prozradí, jakých chyb si dlouhodobě všímá v přípravě hobby závodníků.

-red-