Sobotní podnik Omloop Het Nieuwsblad zahájí dlouho očekávanou sérii jednorázových závodů. Prvenství ve 198 km dlouhé klasice obhajuje Luca Paolini (Kaťuša). Loni ve spurtu porazil Vandenbergha z OmegaPharmy. Právě tato stáj vysílá vysoce ambiciózní sestavu v čele s Tomem Boonenem a Zdeňkem Štybarem. „Omloop je výjimečný závod. V zahajovací klasice sezony se každý chce předvést, síly mají po dlouhé přípravě všichni dost,“ uvědomuje si Tom Boonen, který je lídrem sestavy i v nedělní jednorázovce Kuurne – Brusel – Kuurne (197 km). Oba závody zahrnují úseky na kostkách i některé známé „stojky“. Jsou tedy ideální přípravou na další prestižní klasiky.

Pořadatelé 69. ročníku Omloop Het Nieuwsblad letos zařadili na trasu závodu po tříleté přestávce známý Muur – Kapelmuur. Peloton najede do tohoto prudkého kopce na 81. kilometru – 825 metrů po kostkách s maximálním sklonem 20 %. Také další úseky slibují prověrku silové připravenosti. Wolvenberg je sice pokrytý asfaltem, ale očekávané zběsilé tempo na 800 metrů dlouhém úseku dá při 17% sklonu rovněž zabrat. Zejména  když v té době bude mít peloton v nohou již 145 kilometrů. „Letos poprvé vyrazíme v závodě na trasu Flander,“ připomíná Wilfried Peeters, sportovní ředitel týmu OmegaPharma-QuickStep.

Tom Boone, Zdeněk Štybar a Iljo Keisse při tréninku na kostkách. V neděli už nepojede Zdeněk Štybar, ale v sestavě Omegy se objeví Martin Velits. Klasiku Kuurne – Brusel – Kuurne loni „zrušil sníh“. Na trase je známý Oude Kwaremont (2,2 km – 11 %). „Máme silné jezdce na všechny možné scénáře průběhu obou závodů. Důležitou roli sehraje jako obvykle počasí. Můžeme očekávat hromadný dojezd, stejně jako únik menší skupiny, nebo i sólové představení,“ upozorňuje Wilfried Peeters. Mladší část týmu OmegaPharma-QuickStep se o víkendu představí ve francouzských klasikách Classic Sud-Ardeche a La Drome Classic. Na soupisce chybí Petr Vakoč. 

Sestava týmu OmegaPharma-QuickStep pro sobotní Omloop Het Nieuwsblad:

Tom Boonen (Bel.), Iljo Keisse (Bel.), Gert Steegmans (Bel.), Zdeněk Štybar (Cz.), Niki Terpstra (Niz.), Matteo Trentin (It.), Guillaume Van Keirsbulck (Bel.), Stijn Vandenbergh (Bel.).

Sestava týmu OmegaPharma-QuickStep pro nedělní Kuurne – Brusel – Kuurne:

Tom Boonen (Bel.), Andrew Fenn (Brit.) Nicolas Maes (Bel.), Nicki Terpstra (Niz.), Matteo Trentin (It.), Guillaume Van Keirsbulck (Bel.), Martin Velits (Sl.)

-MS-     Foto: OmegaPharma-QuickStep