Sobotní klasiku Omloop Het Nieuwsblad označil Tom Boonen za nejhorší cyklistikcý zážitek své kariéry. Uvyklý vysokým teplotám ze závodění na arabském poloostrově v posledních týdnech prožil ve své domovině teplotní šok. S pelotonem absolvoval téměř dvě stovky kilometrů v nárazovém větru a bičovaný deštěm. V neděli se lídr stáje OmegaPharma-QuickStep natolik vzpamatoval, že dokázal zvítězit v další klasice Kuurne – Brusel – Kuurne. Již potřetí – to se dosud nikomu před ním nepodařilo. Zdeněk Štybar tentokrát nezávodil, v sestavě Omegy se objevil Martin Velits.

O druhém klasickém jednorázovém podniku sezony rozhodl útok desetičlenné skupiny 70 km před cílem. Na spojené síly týmů OmegaPharma-QuickStep a Belkin stíhací „komando“ stájí Sky, Lotto Belisol a Kaťuša nestačilo. V závěrečném spurtu Boonen těsně porazil Hoflanda (Belkin). Ze závodníků, kteří se výrazněji prosadili v sobotu, nejlépe uspěl Sep Vanmakrcke (Belkin), který se po čtvrtém místě tentokrát vyšvihl na stupně vítězů.

Boonen, Hofland, Vanmarcke. „Byl to sprint umírajících labutí,“ žertoval Boonen v cíli po 70kilometrovém ataku. „Jsem rád, že jsem tímto vítězstvím zodpověděl spousty otázek. Vyrojily se zejména po včerejšku. Tlak sílil!   Hodně se v poslední době psalo o mé tak zvané dobré formě. Jsem rád, že jsem ji potvrdil. Nyní mám před sebou klidný týden před Paris-Nice,“ těší se Boonen na nerušenou přípravu a etapový závod (9. – 16. března), po němž absolvuje první klasiku nejvyšší kategorie Milan-San Remo (23. března). Při obou víkendových závodech nesměly být použity vysílačky. „Jediný rozdíl oproti jiným závodům byl, že jsme na trati rozestavěli množství svých lidí, kteří nám signalizovali. Vysílačky vytvářejí bezpečnější závod. To je všechno, co k tomu můžu říct,“ komentoval „pokus“ Tom Boonen. 

Výsledky: 1. Tom Boonen (Bel., OPQS), 2. Moreno Hofland (Niz., Belkin), 3. Sep Vanmarcke (Bel., Belkin), Yves Lampaert (Bel., Topsport Vlaanderen), 5. Stijn Vandenbergh (Bel., OPQS), 6. Maarten Wynants (Bel.. Belkin) 4:28:50, 7. Guillaume Van Keirsbulck (Bel., OPQS), 8. Nicolas Maes (Bel., OPQS), – 2, 9. Matteo Trentin (It., OPQS), 10. Johan Van Summeren (Bel., Garmin) – 4, … 11. Alexander Kristoff (Nor., Kaťuša), 12. Heinrich Haussler (Aus., IAM), … 24. Greg Van Avermaet (Bel., BMC), 30. Martin Velits (Sl., OPQS), 38. Edvald Boasson Hagen (Nor., Sky), 44. Ian Stannard (Brit., Sky), 45. Bernhard Eisel (Rak., Sky), 46. Luca Paolini (It., Kaťuša)  – 1:24, … peloton 70 jezdců – 12:13.

-MS-     Foto: OmegaPharma-QuickStep/Tim De Waele