Ve 4. etapě závodu Okolo Švýcarska potvrdil vzrůstající formu Mark Cavendish, když po 160 kilometrech finišoval v cílovém Ossingenu rychleji než Peter Sagan. Ten prohrál dnešní spurt i s Juanem Jose Lobatem ze španělské stáje Movistar, ale vedení ve sprinterské soutěži udržel. Pozici lídra stále drží Tony Martin. Rozdíly jsou před horskými etapami zatím malé – Roman Kreuziger ztrácí na 8. místě 28 vteřin, Cadel Evans je průběžně na 26. příčce se ztrátou 51 vteřin. Vítězný Cavendish se z dnešního úspěchu pochopitelně radoval, současně však svůj výsledek nepřeceňuje: „Kromě Sagana tady nestartují žádní moji soupeři, které potkám na Tour de France. A Sagan zřejmě není čistý spurtér.“

„Přesto mi dnešní výkon i výsledek přinášejí důležité sebevědomí před bojem o zelený trikot na Tour. Tým mě skvěle podpořil. Ve finiši Mark Cavendish.foukal protivítr a v pelotonu vládl chaos. Vezl jsem se za Markem Renshawem a on byl neuvěřitelný. Protáhl mě pelotonem – spurtovalo se proti větru a do kopce a bylo proto mimořádně důležité načasovat závěrečný finiš. Věděl jsem, že musím do čela mezi 200 a 150 metry. Čekal jsem na vhodný okamžik a pak udržel tempo až do konce,“ popsal Mark Cavendish závěrečné metry 4. etapy závodu Okolo Švýcarska. V celkovém pořadí se zatím neprosazují vrchaři, ale jejich čas přijde. Zcela jistě v sobotní – královské 219 km dlouhé etapě se závěrečným stoupání kategorie HC do Verbieru. 

V průběhu závodu se objevila informace, že titulární sponzor nizozemské formace Belkin po sezoně v cyklistice končí…

Výsledky 4. etapy: 1. Mark Cavendish (Brit/OPQS) 3:35:3, 2. Juan Jose Lobato (Špa/Movistar), 3. Peter Sagan (Slov//Cannondale), 4. Sacha Modolo (Ita/Lampre-Merida), 5. Alexander Kristoff (Nor/Kaťuša) – všichni stejný čas.

Průběžně po 4 etapách: 1. Tony Martin (Něm/OPQS), 2. Tom Dumoulin (Niz/Giant-Shimano) +6, 3. Peter Sagan (Slov/Cannonadle) +10, 4. Bauke Mollema (Niz/Belkin) +17, 5. Tom Jelte Slagter (Niz/Garmin-Sharp) +23, … 8. Roman Kreuziger (Cze/Tinkoff-Saxo) +28, … 18. Davide Rebellin Ita/CCC) +38, .. 26. Cadel Evans Aus/BMC) +51.

-Red-  Foto: OPQS/Tim de Waele