S nevídanou dominancí vyřešil tým Omega Pharma-QuickStep závěrečný spurt 6. etapy závodu Tirreno-Adriatico s cílem v Porto Saint´Elpidio. Po 189 kilometrech opanovala čelo závodu pětice jezdců OPQS, jejichž úsilí zakončil s obrovským nákokem několika délek kola Mark Cavendish. Za ním skončil jeho kolega Alessandro Petacchi, který mu rozjížděl poslední úsek spurtu, přičemž do cíle dojel více méně setrvačností a stačilo mu to na druhé místo v etapě. Třetí vybojoval Peter Sagan. „Na poslední kilometr nás dovezl Kwiato, pak postupně převzali jeho úlohu Matteo, Renshaw, Petacchi a nakonec já. V posledních 600 metrech jsme drželi přes 1000 wattů,“ popsal ukázkový spurt Mark Cavendish. Vypadalo to jako na tréninku týmu OPQS…

Jsem neuvěřitelně šťastný. Ve včerejší etapě s tím strašným koncem jsem se cítil zle jako už dlouho ne. Dnes jsem se naopak cítil v dobré kondici od Cavendish.samého začátku etapy. Tým stál při mně, cíl byl jediný – vyhrát etapový spurt. Kwiatkowski včera prožil těžký den a byl smutný z toho, že neudržel vedení v závodě. Dnes však pro tým odevzdal maximum. Kwiato a Tony mě chránili od větru hlavně ve chvíli, kdy v posledním kopci útočil podle očekávání Cannondale. Podařilo se nám dostat zpátky a v koncovce předvedl celý tým pohádkový výkon. Když se na čele usadil Renshaw, zbývalo do cíle 600 metrů a měříč ukazoval přes 1000 wattů. Věděl jsem, že soupeři by to měli moc těžké nás v takové rychlosti předjet. Jsme rychlí, což jsme předvedli i v týmové časovce. Jsem šťastný, že jsme dnes dokázali spurt vyřešit super technicky! Můžeme slavit a držet zítra v časovce palce naším velkým motorům Tonymu a Kwiatovi. Máme nejen dobré nohy, ale z OPQS se tady stala parta kamarádů. Cítím se jako v rodině. Jsem rád, že tady mohu být s tímto týmem. Ani není cítit nějaký velký tlak. Prostě vyjedeme do etapy s tím, že dneska si parádně zazávodíme. V naší sestavě jsou závodníci do 23 let jako Kwiato a Matteo a pak je tady 40letý Alessandro, ale dohromady se cítíme jako parta kluků, která přijela závodit na kolech,“ pochvaluje si „Manx Missile“.

Výsledky 6 etapy (189 km): 1. Mark Cavendish (Brit.), 2. Alessandro Petacchi (It.) oba Omega Pharma-QuickStep, 3. Peter Sagan (Sl.) Cannondale – všichni 4:16:15.

Průběžně po 6 etapách: 1. Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo, 2. Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team + 2:08, 3. RomanKreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo +2:15, 4. Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing +2:39, 5. Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale +2:40, 6. Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky +2:50, 7. Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha +2:51, 8. Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale +2:56, 9. Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha +2:58, 10. Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing +3:06, 11. Michele Scarponi (It.) Astana oba 3:07, … 18. Michal Kwiatkowski (Pol.) OPQS +5:57, 29. Peter Sagan (Sl.) Cannondale +11:13, 33. Rigoberto Uran (Kol.) OPQS +13:32.

-Red-    Foto: OPQS/Tim de Waele