Ještě tři týdny bez kola bude muset vydržet Alberto Contador, který sportovní veřejnost překvapil nepochopitelným pádem v 10. etapě Tour de France. Vyhlášený technik prý upadl bez svědectví televizních kamer dokonce dvakrát, ale jeho tým Tinkoff-Saxo potvrdil „jen“ jeden pád. Ten způsobil, že Contador etapu nedokončil – po ošetření lékařem na kraji silnice v tichosti nasedl do týmového auta a jeho sen o letošním triumfu na Tour de France definitivně skončil. „Bolest mě stále limituje. Zánět se rozšířil po noze dolů a trénovat nebudu moci ještě asi tři týdny. Přesto nepochybuji, že se postavím na start Vuelty. Domácí závod je pro mě vždy silně motivující. Tři týdny bez tréninku je  velký výpadek, ale  závodím rád a proto Vueltu pojedu i v případě, že se mi do té doby nepodaří dostat do optimální formy,“ vysvětluje Contador.

Jeho pád „beze svědků“ vyústil v řadu diskusí a spekulací. Contador upadl na rovině? To má být legrace? Nikoli! Realita vážného zranění kolena, které chtěl nejprve překonat, ale po 10ti kilometrech jízdy poznal, že to nepůjde ani v grupetu. Svému týmovému kolegovi Michaelu Rogersovi sdělil, že dál jet už skutečně nemůže. „Nejprve jsem myslel, že etapu alespoň dokončím, i když celkové pořadí mi tím pádem definitivně uniklo. Brzy jsem však nemohl pedálem vůbec otočit,“ popsal Contador s odstupem několika dní španělským novinářům závěr svého účinkování na letošní Tour. „Během těch kilometrů v týmovém autě než jsme dojeli k lékařskému trucku mi hlavou probíhaly všelijaké myšlenky. Celý rok se připravujete na vrchol sezony, nepodceňujete žádný detail a pak se přihodí takový pád!“

Podivné věci se letos dějí na Tour: Nejprve kvůli zraněnému zápěstí vzdá obhájce prvenství a jeho super domestik ztrácí na špičku pole na každém kopci od pěti do osmi minut…..potom mimo záběr kamer lehne další z favoritů a ze závodu odstoupí…..

V každém případě se Froome i Contador hodlají vrátit do závodů Grand Tours již za měsíc na Vueltě. Stejný plán má také Rodriguez a především Quintana. Vuelta Espańa se tak letos stává shodou okolností nejnabitějším cyklistickým podnikem sezony (23. srpna – 14. září).

-MS-   Foto: Tinkoff Sport