Uběhlo sotva několik týdnů od okamžiku, kdy Jens Voigt ustanovil nový světový rekord v hodinovce výkonem 51 115 metrů a už se ohlašuje další zájemce o rekordní zápis – Matthias Brändle ze švýcarského týmu IAM Cycling. Hodinovou jízdu absolvuje již příští čtvrtek – 30. října – na oválu velodromu v Aigle. Na pokus se cíleně připravuje od Tour of Lombardy, kdy koncem minulého měsíce ukončil silniční sezonu.

„Jsem na projekt hodinovky stoprocentně koncentrovaný – je to pro mě srdeční záležitost. Jens Voigt byl mým cyklistickým idolem od Brändle.dětství. Teď se pokusím ho napodobit. Jens vždy útočil a útočil v jakýchkoli podmínkách a bojoval až do vyčerpání bez ohledu na velikost šance na vítězství. Svým přístupem k cyklistice je mi velmi blízký,“ říká Matthias Brändle. Rakušan oslaví v prosinci teprve pětadvacáté narozeniny – měří 189 cm a váží 75 kg. Za tým IAM Cycling závodí dvě sezony, v roce 2012 startoval společně s Leopoldem Königem a Janem Bártou v dresu stáje NetApp. Mezi jeho nejvýraznější výsledky letos patří dvě etapová prvenství na Tour of Britain. V celkovém pořadí skončil na 37. místě. Zúčastnil se italského Gira v letech 2010 a 2012. Vueltu absolvoval v roce 2011. Je mistrem Rakouska v časovce z minulého roku.

Scott Plasma 5.Matthias Brändle absolvuje svůj pokus na kole značky Scott, která pro tuto příležitost upravila nejnovější triatlonový speciál Plasma 5 v souvislosti s novými pravidly UCI pro dráhovou cyklistiku. Mezi povolené úpravy běžného triatlonového speciálu Plasma 5 patří například odstranění brzd z rámu a přední vidlice. Náboj zadního kola je u Brändleho speciálu o 10 mm užší než „nába“ na silničním kole. Některými rozměry se Plasma 5 přizpůsobila skutečnosti, že ovál dráhy v Aigle je pouze 200 m dlouhý. Proč zvolil Brändle tento „kolotoč“, zatím nevysvětlil. Nabízí se vysvětlení, že logisticky je volba tohoto velodromu pro tým nejjednodušší.  

-Red-   Foto: IAM Cycling