V prologu k  osmidennímu etapového závodu Dauphiné Libéré převědčivě zvítězil obhájce prvenství Chris Froome před Alberto Contadorem. Do generálky na Tour de France vyjel také další ze spolufavoritů červencové Tour – Vincenzo Nibali a v prologu získal osmé místo shodným časem s jedenáctým Janem Bártou!  „Letos nás čekají těžké etapy od samého začátku,“ upozorňuje Chris Froome. Hned v pondělí je na programu horská etapa mezi Tarare a Col du Beal se závěrečným 13,6 km dlouhým stoupáním s průměrným sklonem 7 %.

Nemyslím si, že bylo nezbytně nutné obléknout se do žlutého hned na začátku, ale za výkon a výsledek v prologu jsem samozřejmě šťastný,“ řekl Alberto Contador. vítězný Froome. Spokojený je i tým Tinkoff-Saxo s druhým mistem Contadora. „Myslím, že je to dobrý výsledek, i když Alberto dnes nevyhrál. Přesto je na závod velmi dobře připravený a to je podstatné,“ zhodnotil výkon lídra týmu jeho sportovní ředitel Philippe Mauduit.

Výsledky prologu na 10,4 km: 1. Chris Froome (GB/Sky) 13:13, 2. Alberto Contador (Špa/Tinkoff) +8, 3. Bob Jungels (Lux/Trek) +9, 4. Andrew Talansky (US/Garmin) +11, 5. Wilco Kelderman (Niz/Belkin) stejný čas, 6. Lars Boom (Niz/Belkin) +12, 7. Vasil Kiryienka (Bělorus/Sky) stený čas, 8. Vincenzo Nibali (Ita/Astana) +13, 9. Tejay van Garderen (US/BMC) stejný čas, 10. Matthias Braendle (Aus/IAM) stejný čas, 11. Jan Bárta (Cze/Netapp-Endura) stejný čas,  …  14. Julian Alaphilippe (Fra/OPQS) +14, 20. Michal Kwiatkowski (Pol/OPQS) +16, 21. Leopold König (Cze/Netaap-Endura) +17, 23. Richie Porte (Aus/Sky) +19, 34. Ryder Hesjedal (Kan/Garmin-Sharp) + 24, 40. Thomas Voeckler (Fra/Europcar) +28, 44. Simon Gerrans (Aus/Orica-GreenEdge) +30, 53. Jens Voight (Něm/Trek) +33.

-Red-  Foto: BBC Sport