Po téměř sedmi hodinách rozhodl Alberto Contador 4. etapu Tirreno-Adriatico spurtem v závěru stoupání na Selva Rotonda. Lídr týmu Tinkoff-Saxo dal tímto vítězstvím vzpomenout na svou výkonnost a formu dřívějších let. Kolumbijského vrchaře Naira Quintanu odsunul na druhé místo. Čtvrtý skončil v maratonské etapě dlouhé 244 kilometrů s těsnou ztrátou pěti vteřin Roman Kreuziger. Průběžné vedení udržel Michal Kwiatkowski, ale jeho tým OmegaPharma-QuickStep režii průběhu etapy nedobrovolně přenechal týmům Movistar a Tinkoff-Saxo.

„Je to velké vítězství. Dává mi sebedůvěru a potvrzuje správnost celé zimní přípravy. Jsem připravený bojovat o celkové prvenství, ale Contador. ovládnout „GC“ bude tvrdý oříšek,“ řekl v cíli Alberto Contador. „Byla to zatraceně těžká etapa, ale závodit s nejlepšími vrchaři světa je vždycky těžké,“ svěřil se Michal Kwiatkowski. „V závěrečném kopci foukal protivítr. Dobrou práci pro mě odvedli Wout Poels a Rigo. Jsem jim vděčný. Zvolili jsme svoje vlastní tempo a na Alberta zase tolik neztratili. On měl dnes svůj den a gratuluji mu. Jsem šťastný, že jsem udržel vedoucí trikot. Myslím si, že zítra mají vrchaři poslední příležitost něco podstatného změnit v celkovém pořadí,“ dodal Kwiatkowski. Pozoruhodný výkon podal „veterán“ Chris Horner – dojel na 9. místě se ztrátou pouhých 17 vteřin na Contadora. Zítřejší 5. etapa z Amatrice do Guardiagrele měří 192 km.

Výsledky 4. etapy (244 km): 1. Alberto Contador  (Šp., Tinkoff-Saxo) 6:39:56, 
2. Nairo Quintana (Kol., Movistar) +1, 3. Daniel Moreno (Šp., Katusha) +5,
 4. Roman Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo), 5. Richie Porte (Aus., Sky
) všichni +5, 6. Michele Scarponi (It., Astana) +8, 
7. Michal Kwiatkowski (Pol., Omega Pharma – Quick-Step +10,
 8. Robert Kiserlovski (Chor, Trek Factory Racing +11, 
9. Chris Horner (USA) Lampre-Merida, 
10. Giampaolo Caruso (It.), Katusha oba +17, … 22. Rigoberto Uran (Kol., OPQS) + 38.

Průběžné pořadí po 4 etapách: 1. Michal Kwiatkowski (Pol., OPQS), 2. Alberto Contador (Šp., Tinkoff-Saxo) +16, 3. Nairo Quintana (Kol., Movistar) +23, 4. Richie Porte (Aus., Sky) +34, 5. Rigoberto Uran (Kol., OPQS) +38, 6. Roman Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo) +39, 7. Robert Kiserlovski (Chor., Trek) +49, 8. Moreno Moser (It., Cannondale) +1:01, 9. Mikel Nieve (Šp., Sky) +1:02, 10. Julian Moreno (Kol., Sky) +1:03, 11. Chris Horner (USA, Lampre-Merida) +1:06, … 24. Ivan Basso (It., Cannondale) +1:44.

-Red-   Foto: Tinkoff Sport