Peloton „Závodu za sluncem“ dnes pořádně zmoknul a na kluzké silnice doplatili v závěrečném sjezdu 6. etapy do Nice oba lídři týmu Sky. Nejprve upadl Richie Porte a jeho náskok na skupinku se žlutým Michalem Kwiatkowskim vzal za své, o něco později se z výhodné pozice poroučel k zemi i Geraint Thomas. Vedoucí trio dosavadního pořadí – Kwiatkowski, Porte a Thomas – se tedy ve sjezdu sjelo a do cíle na nábřeží v Nice dojeli všichni tři spolufavorité na celkové prvenství téměř pohromadě. V posledních metrech ztratil Kwiatkowski dvě vteřiny na Porteho i Thomase, což svěčí o těžce „zatažených“ nohách polského mistra světa v závěru profilem náročné etapy.  V té překvapivě triumfoval nezadržitelným sólem Tony Gallopin z týmu Lotto-Soudal. Do zítřejší závěrečné horské časovky z Nice na Col d´Éze (9,5 km) vyrazí ve žlutém dresu lídra závodu s náskokem 36 vteřin na Porteho.

Šestadvacetiletého Francouze naháněly v klesání do Nice zezadu dvě skupiny, ale na mokré vozovce jim veškeré úsilí nebylo nic platné. Paris_Nice, 6. etapa.Gallopin náskok ve sjezdu a poté i na nábřeží v Nice ještě navyšoval. „Poslední kopec se jel proti větru. Když jsem viděl, jaké má Kwiatkowski potíže, rozhodl jsem se zaútočit. Bylo to hodně těžké, protože jsem jel pořád za své. Závěrečný třicetikilometrový sjezd do Nice dobře znám a věřil jsem, že mohu únik dotáhnout úspěšně až do cíle. Potom jsem se dozvěděl, že upadl Porte a ještě jsem přidal. Před časovkou mám nadějný náskok, ale nevím, jak se dám do zítřka po dnešním úsilí dohromady. Netroufám si dopředu  předpovědět, jak to zítra celé dopadne“ řekl za cílem univerzální závodník, který loni vyhrál etapu na Tour de France a v silničním závodě světového šampionátu obsadil šesté místo ve stejném čase s vítězem Kwiatkowskim.

Výsledky 6. etapy (184, 5 km): 1. Tony GALLOPIN (LOTTO SOUDAL) – 4:52:57, 2. Simon SPILAK (TEAM KATUSHA) +32, 3. Rui Alberto FARIA DA COSTA (LAMPRE-MERIDA +32, 4. Jakob FUGLSANG (ASTANA PRO TEAM) +32, 5.  Rafael VALLS FERRI (LAMPRE-MERIDA) +35, 6. Michael VALGREN (TINKOFF-SAXO) + 1:00, 7. Tim WELLENS (LOTTO SOUDAL) +1:00, 8. Sylvain CHAVANEL (IAM CYCLING) +1:00, 9. Arthur VICHOT (FDJ) +1:00, 10. Nicolas EDET (COFIDIS) +1:00, 11. Gorka IZAGUIRRE (MOVISTAR) +1:00, 12. Richie PORTE  (TEAM SKY) +1:00, 13. Geraint THOMAS (TEAM SKY) +1:00, 14.   Michal KWIATKOWSKI (ETIXX-QUICK STEP) +1:02, 15. Romain BARDET (AG2R) +2:17.

Průběžně po 6ti etapách: 1. Tony GALLOPIN (LOTTO SOUDAL), 2. Richie PORTE  (TEAM SKY) +36, 3. Michal KWIATKOWSKI (ETIXX-QUICK STEP) +37, 4. Geraint THOMAS (TEAM SKY) +38, 5. Jakob FUGLSANG (ASTANA PRO TEAM) +38, 6. Rui Alberto FARIA DA COSTA (LAMPRE-MERIDA +42, 7. Simon SPILAK (TEAM KATUSHA) +53, 8. Rafael VALLS FERRI (LAMPRE-MERIDA) +1:01.

-Red-    Foto: Lotto-Soudal