Zdá se,  že liché roky Chrisi Froomovi svědčí. V úvodu sezony 2013 zvítězil v závodě Okolo Ománu a porazil přitom Alberta Contadora. Následně pak v létě vyhrál Tour de France. Nyní si dva roky starý počin zopakoval ve španělské Andalucii, když zvítězil v 5etapovém závodě Ruta del Sol – opět před Albertem Contadorem. Lídr stáje Tinkoff-Saxo sice o dva roky mladšího Brita porazil v krátké časovce (8,2 km) a také ve 3. etapě s cílem ve stoupání, ale o celkovém vítězi rozhodl o 29 vteřin lepší výkon Frooma v sobotní 202 km dlouhé 4. etapě s 5kilometrovým dojezdem na kopec. Celkově zvítězil Froome o dvě vteřiny před Contadorem. Třetí Inxhausti z Movistaru zaostal za vítězným Froomem o 2:30 minuty.

Souboj Chrise Frooma s Albertem Contadorem v Andalucii připomněl loňskou Vueltu s jedním zásadním rozdílem – v rozhodující etapě odjel Froome aFroome a Contador. na záda soupeře se díval Contador. „Výkon mě potěšil. Nejsem ještě v plné formě. Soustředím se na Giro. Jsem spokojený s tím, jak se moje výkonnost vyvíjí. Mám za sebou kvalitní zimní přípravu a nyní na konci února jsem ještě pořád daleko od své optimální závodní formy. Výkon v etapě, kterou jsem vyhrál a také v časovce mi ukázal, že jsem na dobré cestě za splněním svých letošních cílů,“ zhodnotil Contador své vystoupení v Andalucii, kde se mj. prosadil dvěma vítěznými dojezdy šestadvacetiletý spurtér Movistaru Juan Jose Lobato, když si poradil kromě jiných také s Johnem Degenkolbem (Giant-Alpecin).

V podobném duchu jako Contador hovořil o své současné výkonnosti také Froome. „Jsem překvapený, jak dobře se mi v prvním závodě sezony jelo. Zdaleka nejsem ve své optimální kondici. Závod se pro náš tým nemohl vyvíjet lépe. Ještě mě čeká spousta práce směrem k Tour de France. Především se chci vyhnout zraněním a do července postupně zvyšovat výkonnost,“ přeje si  keňský rodák.

-MS-   Foto: Team Sky