Dlouhé čekání příznivců a hlavně soupeřů Chrise Frooma končí. Oddechnout si mohou ti, kteří svůj hlavní cíl sezony 2015 vidí v italském Giru. Lídr týmu Sky se navzdory nedávným výrokům Giru vyhne a vidí svou prioritu v úspěšném návratu na Tour de France. Dlouhá časovka Gira není pro Frooma dostatečným motivem. Pravdu má Leopold König, když v rozhovoru, který vychází tento pátek v týdeníku Téma, říká: „Nemyslím si, že by se Sky vzdalo myšlenky vyhrát Tour de France.“ Ukázky z rozhovoru si můžete přečíst na stránkách zítřejšího PelotonSportu.

Jestliže se ještě nedávno mohlo příští italské Giro zdát atraktivnějším závodem než francouzská Tour možnou účastí Frooma, Nibaliho a Contadora, vývoj událostí vše vrátil do tradičních „kolejí“. Pozici nejprestižnějšího cyklistického závodu si s velkou pravděpodobností udrží Tour de France. Frooma na Giru neuvidíme a Nibaliho nejspíš také ne. Souboj velké čtyřky se podle všeho odehraje pouze na Tour.  Zdá se téměř jisté, že ve Francii spatříme souboj  Alberto Contador (byť bude mít v nohou Giro) s vysoce ambiciózní trojicí:  Vincenzo Nibali, Nairo Quintana a Chris Froome. Každý z nich má speciálně silnou motivaci, proč uspět na Tour právě v příštím ročníku…

„Společně s týmem jsem vyhodnotil priority sezony 2015. Hlavním cílem bude Tour de France. Trasa je hodně tvrdá,“ uvědomuje si Froome. Froome, Contador a Nibali.„Je to pro mě velká výzva a nevidím důvod, proč bych měl být v nevýhodě ve srovnání s dalšími spolufavority. Bude to vrchařská Tour a příprava na ni samozřejmě vyžaduje speciální přístup. Určitě se víc než v minulosti zaměřím na trénink ve vysokých horách. Důležitou roli sehraje i váha – to je otázka odpovídajícího výživové programu. Čeká mě méně časovkářských testů a jsem za to rád,“ přiznává s úsměvem Chris Froome, který se nedávno oženil se svou dlouholetou přítelkyní Michelle Coundovou. 

Chris Froome v současné době trénuje na jihu Afriky. „Užil jsem si volno a nyní jsem už soustředěný na další přípravu,“ řekl vítěz Tour 2013 serveru CyclingNews.com. V tomto týdnu se Froome zúčastní společně s týmovým kolegou Richie Portem závodu Stan Siejka Classic Criterium v Launcestonu na Tasmánii. Pak se oba přesunou na Mallorku, kam tým Sky směřuje přípravné kempy v prosinci a lednu. Sezonu Froome zahájí v polovině února závodem Ruta del Sol v jižním Španělsku.

-MS-    Foto: archiv