Skutečné De Ronde odehrávající se na silnici olympijský šampion z Ria zatím nikdy nevyhrál, v neděli ovšem o svých kvalitách přesvědčil ve virtuálním závodě Okolo Flander, který se odehrával v soukromí každého ze třinácti zúčastněných jezdců. Důležitou okolností Van Avermaetova prvenství ve „104.“ ročníku prestižního Monumentu je, že „přes počítač“ jede každý za své. Bez možnosti svézt se v háku! Svým způsobem je tento typ porovnání výkonnosti spravedlivější než na silnici.

Pozdější vítěz Ronde zkráceného na 32 km se posadil na své kolo v podkrovní soukromé tělocvičně u sebe doma. „Na začátku závodu mě šokovala rychlost, jakou jsme dosahovali,“ hodnotil v cíli první pocity Van Avermaet. „Na Kruisbergu jsem se propadal zpět, a stejně jako v reálu jsem dal všechno do závěrečného Paterbergu. Do cíle to pak bylo hotové umírání. Dojel jsem našrot,“ přiznal GVA. „Už dlouho jsem se nedostal s tepovou frekvencí tak vysoko! Je trochu podivné závodit takhle z domova, přesto jsem do závodu dal všechno a jsem se svým výkonem spokojený.Tyhle závody jsou zábava. Nepřeháním. Myslím si, že jsme si to všichni užili. Velmi dobrý nápad, i když virtuální závod samozřejmě nemá hodnotu skutečného De Ronde. Přesto bylo fajn, že jsme mohli pobavit lidi v době, kdy nás nemohou vidět ve skutečných závodech,“ dodal jezdec týmu CCC, který dva dni před virtuálním Ronde oznámil, že závodníkům snižuje platy a dočasně propouští většinu zaměstnanců.

Velkým favoritem De Ronde byl dvacetiletý Remco Evenepoel, kterého v závodě doprovázel i týmový kolega Zdeněk Štybar. „Na Paterbergu jsem si říkal, co to Greg dělá!? No, udělal to dobře. Bylo to hodně těžké,“ uznal talentovaný mladík, že v rozhodující chvíli na zkušenějšího cyklistu zatím neměl. Bylo to super těžkých 45 minut. Vynikající trénink. V přípravě jsem teprve jen pár dnů a můj motor ještě není v optimální kondici, po deseti minutách se dostal na limit. Ještě teď mám hodně vysoké tepy,“ sdělil několik minut po dojetí do cíle Remco Evenepoel.

MS   Foto: Sporza

Výsledky virtuálního De Ronde: 1. Greg Van Avermaet 43:17, 2. Oliver Naesen + 20, 3. Nico Roche + 21, 4. Thomas De Gendt + 50, 5. Jasper Stuyven + 1:33, 6. Remco Evenepoel + 1:42, 7. Tim Wellens + 2:08, 8. Wout van Aert + 2:21, 9. Mike Teunissen + 2:38, 10. Zdeněk Štybar + 3:29, 11. Yves Lampaert + 3:29, 12. Aberto Bettiol + 3:38, 13. Michael Matthews DNF.

https://sporza.be/nl/matches/wielrennen/2020-04/indrukwekkende-greg-van-avermaet-wint-deronde2020-de-virtuele-ronde-van-vlaanderen~1585913307173/