Určitě bych nominoval Bradley Wigginse na letošní Tour de France. Nevyužít jeho schopností a současné výkonnosti je velká chyba,“ řekl Bjärne Riis pro dánskou televizi TV2. „Naštěstí nejsem šéfem týmu Sky a oni si samozřejmě mohou dělat se svou sestavou, co chtějí,“ dodal jeden z nejrespektovanějších týmových šéfů současné světové cyklistiky. Dánský vítěz Tour z roku 1996 současně potvrdil vysoké ambice Alberto Contadora: „Od té doby, co závodí u nás – tedy od roku 2011 – je Alberto v nejlepší formě. Nemohu komentovat, jestli měl  někdy dříve ještě lepší výkonnost, ale v posledních třech letech jsem ho neviděl tak hladového po vítězství jako letos!“

Na otázku, jestli má radost z chybného rozhodnutí konkurenčního týmu, Riis neodpověděl, jen se usmál… „Není pochyb o tom, že bych se Riis.snažil o jiný přístup. Je trochu smutné, jak daleko nechali ty záležitosti zajít. V našem týmu by to nebylo možné,“ zdůraznil Riis.

Animozita mezi Froomem a Wigginsem vyústila v situaci, kdy spolu loňský a předloňský vítěz Tour prakticky nekomunikují. V jedné sestavě spolu naposledy závodili na počátku roku 2013 při Tour of Oman a vídají se pouze na předsezonním soustředění, kdy se schází kompletně celý tým.

-Red-  Foto: Tinkoff Sport a archív