Příšerné jaro prožil jeden z nejlepších cyklistů současnosti Joaquim Rodriguez. Klasikářskou část sezony mu zhatila série pádů a když si chtěl spravit chuť na Giru, spadl znovu tak nešťastně, že kvůli zlomeninám musel už v úvodu ze závodu odstoupit. Diváci tedy neměli možnost vychutnat si jeho další souboje s Nairo Quintanou, které loni v létě patřily k vrcholům Tour de France. Španělova forma však na Giru zjevně nedosahovala takové výše, aby ho opravňovala k rovnocennému souboji s fenomenálním Kolumbijcem. Co není, může ještě letos nastat! Rodriguez se cílevědomě připravuje na domácí Vueltu. V přípravě na třetí Grand Tour roku mu zřejmě poslouží Tour de France.

„Ještě není nic definitivně rozhodnuté, ale je velmi pravděpodobné, že Joaquim nastoupí na start Tour de France. Po výpadku v závodech i Rodriguez, Contador a Froome.tréninku zaviněném zraněním se už zapojil do přípravy. Už týden trénuje, což samozřejmě nestačí, aby se do začátku července dostal do plné formy. Jeho cílem na Tour může být vítězství v některé etapě,“ přibližuje plány pětatřicetiletého silničáře týmu Kaťuša generální manažer Vjačeslav Jekimov.

Ještě před nešťastným pádem v 6. etapě Giro d´Italia, který vyústil ve zlomená žebra a prst, Rodriguez řekl: „Během své kariéry jsem vyhrál některé menší závody a dařilo se mi také v klasikách. Nikdy jsem však nevyhrál Grand Tour. Tohle Giro je možná moje poslední příležitost.“ Nyní svá slova přehodnocuje. Další velkou příležitostí může být španělská Vuelta a Rodriguez určitě není bez šancí na vítězství, ačkoli se momentálně může jevit jasným favoritem Quintana. Vzpomeňme na loňský rok, kdy Vueltu ovládl dvaačtyřicetiletý Chris Horner. Muž, který promarodil jaro a vyjel na španělské silnice tak nažhavený, že si poradil i se suverénním vítězem Gira – v loňském případě v osobě Vincenza Nibaliho. Proč by se historie nemohla opakovat!? Na Vueltu míří kromě Rodrigueze a Quintany také Contador, Valverde, Martin a obhájce prvenství Horner. Španělé Albeto Contador a Alejandro Valverde však mají v plánu jet úplně narodaz Tour de France… V každém případě bude mít i třetí Grand Tour sezony hodně zajímavý náboj a věřme, že v průběhu závodu i napínavou zápletku.

-MS-   Foto: archív