Na dvou frontách v poušti nyní závodí profesionální špička silničářů – v Dubaji a Kataru. Peloton Tour of Qatar svádí dohromady celou řadu adeptů na prvenství v jarních klasikách. Únorové výsledky sice nemá cenu přeceňovat, nicméně dnešní třetí etapa Tour of Qatar – individuální časovka přece jenom naznačila, jakou měl kdo z profesionální špičky kvalitní zimu a co se od koho dá letos na jaře očekávat. První dvě etapy závodu ovlivnil silný vítr, ve kterém hodně ztratili například Cancellara s Wigginsem. Ten si z devítiminutového manka nic moc nedělal a naopak si pochvaloval: „Závodit v takovém větru je nejlepší přípravou na klasiky!“ Oba skvělí časovkáři si ovšem chtěli spravit chuť v časovce na 10,9 km. Povedlo se jim to jen částečně. Oba porazil Niki Terpstra – loňský vítěz etapáku Kolem Kataru a také klasiky Paříž-Roubaix.

„Vítězství je pro mě překvapení. Snažil jsem se jenom o dobrý čas,“ řekl Terpstra, jehož čas 14:04 min. nikdo nepřekonal. Fabian Cancellara Niki Terpstra na trati časovky v Kataru. zaostal na druhém místě o osm vteřin, třetí Bradley Wiggins o další vteřinku navíc. „Je tady silná konkurence a vítězství nad Fabianem a Bradleym si samozřejmě velmi cením. Mám za sebou velmi dobrou zimu. Věřím, že směrem ke klasikám se ještě zlepším. Dnešek mi ukázal, že jsem na dobré cestě,“ řekl po sesednutí z kola Niki Terpstra, který se po třech etapách oblékl do zlatého dresu lídra závodu. Speciální časovkářská kola nechali jezdci „doma“ a dnes si to rozdali na běžných silničkách. 

Výsledky: 1. Niki Terpstra (Niz., Etixx-QuickStep) 14:04, 2. Fabian Cancellara (Švýc., Trek) +0:08, 3. Bradley Wiggins (Brit., Sky) +0:09, 4. Maciej Bodnar (Pol., Tinkoff-Saxo) +0:10, 5. Ian Stannard (Brit., Sky) +10, 6. Matthias Brändle (Rak., IAM Cycling) +18, 7. Guillaume VanKeirsbulck (Bel., Etixx-QuickStep) +20, 8. Edvald Boasson Hagen (Nor., MTN-Qhubeka) +21, 9. Greg Van Avermaet (Bel. BMC) +24, 10. Reto Hollenstein (Švýc., IAM Cycling) +25, … 14. Lars Boom (Niz., Astana) +30, 19. Alejandro Valverde (Šp., Movistar) +38, 30. Peter Sagan (Slov., Tinkoff-Saxo) +46, 33. Tom Boonen (Bel., Etixx-QuickStep) +49.

-MS-    Foto: Etixx-QuickStep/Tim de Waele