Dočkal se! Team Sky oficiálně představil sestavu na sezonu 2015, ve které dominují jezdci pro etapové závody a z nově přicházejících posil především Leopold König (dříve NetApp-Endura), Nicolas Roche (Tinkoff-Saxo) a Wout Poels (OPQS). Navzdory hlavnímu zaměření nehodlá britská stáj „bojkotovat“ ani klasické jednorázové závody. Svědčí o tom například příchod Elia Vivianiho z Cannondalu. V klasikářské formaci se objeví také Bradley Wiggins, který podepsal smlovu se stájí Sky do konce dubna. Jeho hlavním cílem je útok na prvenství v „Pekle severu“. Po závodě Paříž-Roubaix nasměruje své aktivity k olympijskému velodromu v Riu.  

Koncentrace Sira Bradleyho na dráhu však neznamená konec silničních závodů. Jím budovaný „Team Wiggo“ získá statut kontinentálního Wiggins na Paříž-Roubaix.týmu a závodní premiéru si  nejspíš odbude už v únoru na Mallorce. Očekává se, že Wiggins využije některé silniční závody k přípravě v rámci svých dráhových potřeb a pochopitelně tím k novému týmu přitáhne mediální pozornost. „Paříž-Roubaix pro mě hodně znamená. Je to speciální a tvrdý závod. Chci zlepšit své loňské deváté místo a jsem pyšný na to, že pojedu v dresu týmu Sky, se kterým jsem toho tolik prožil,“ praví Wiggins ve svém tiskovém prohlášení.

Ještě v prosinci se spekulovalo o možné Wigginsově účasti na květnovém Giru, ale tato možnost je nyní minimálně pravděpodobná. „Jsme potěšení, že Bradley prodloužil smlouvu. S týmem Sky je od samého začátku. Cítíme, že má před sebou stále velké cíle a vždy ho budeme podporovat,“ říká Dave Brailsford, šéf Teamu Sky. Je nasnadě, že Wigginsova vlastní stáj využije stejný materiálový potenciál – tedy například kola Pinarello – a stane se úzce spolupracujícím „béčkem“ Sky. Wiggins se nevzdává myšlenky pokusu o nový světový rekord v hodinovce na dráze. Ať bude jeho hodnota později na jaře či v létě jakákoli (v lednu i únoru je ohlášeno několik pokusů o překonání výkonu Rakušana Brändleho – 51,852 m), rekord se po hodině Wigginsovy jízdy na velodromu (Londýn?) zřejmě změní a nejspíš nadlouho. Například Eddy Merckx je přesvědčený, že „Wiggo“ zvládne za hodinu ujet přes 56 km! Otázka je, v jakém dresu Wiggins hodinovku absolvuje – v barvách Sky, svého vlastního týmu, nebo v nějakém kombinovaném…?

-Red-     Foto: archiv