Před rokem Roman Kreuziger překvapil soupeře ve finálové fázi slavného Amstel Gold Race a sedmikilometrovým sólem si dojel pro největší vítězství své dosavadní kariéry. Teď ho čeká obhajoba. V úvodu sezony neunavně pomáhal Alberto Contadorovi – naposledy při etapovém závodě Kolem Baskicka, který lídr týmu Tinkoff-Saxo proměnil ve vítězství před Michalem Kwiatkowskim (Omega-Pharma-QuickStep) a Jean Christophe Peraudem (AG2R).

Romane, jaké to bylo vyhrát s Albertem etapák Okolo Baskicka?

Především mě překvapila intenzita tempa celého závodu. Bylo to tvrdé a nezapírám, že jsem hodně  trpěl! Když jedete s Albertem, tak každý Contador a Kreuziger.ze sebe chce vydat všechno nejlepší, co v něm je. A to jsme také v Baskicku jako tým udělali. On ví přesně, jak má motivovat svoje kolegy i celý týmový štáb. Pro mě jako kapitána je potěšení s ním pracovat. Samozřejmě, že někdy vidíme některé věci odlišně a lišíme se v názorech. Hodně spolu diskutujeme mezi etapami i v průběhu závodů.

V jaké jsi formě?

Abych byl upřímný, není to ještě úplně ono. V Baskicku se jelo hodně rychle a věřím, že zatížení tohoto závodu a následné lehčí regenerační období moji formu posunou nahoru. V klasikách potřebujete velmi dobrou formu, abyste měli naději na úspěch. A k tomu i pořádný kus štěstí.

Cítíš se připravený na Amstel?

Pořád ještě nejsem v optimální formě, ale nikdy dopředu nevíte, jak se závod vyvine. V minulém roce jsem se touto dobou cítil mizerně a Amstel jsem vyhrál! Ale v celkovém pohledu na blok závodů s – Valónským šípem a další klasikou Lutych-Bastogne-Lutych to vidím optimisticky. Jsem přesvědčený, že dresy Tinkoff-Saxo budou v těchto závodech nepřehlédnutelné. Ať je poveze Rory Sutherland, Karsten Kroon, Niki Sörensen, nebo já.

-Red-   Foto: Tinkoff Sport