Dvojnásobný medailista olympijských her Jaroslav Kulhavý se připravuje společně s reprezentačním výběrem horských kol do 23 let na ostrově Fuerteventura. Společnost jim dělají nejenom náročná, táhlá stoupání, ale také ostrý vítr, který těžké – mnohahodinové tréninky ještě více ztěžuje. Po boku olympijského vítěze trénují naši úspěšní mladí bikeři, Jana Czeczinkarová, Adéla Šafářová a Jan Vastl. „Tréninky se pohybují od čtyři do pěti a půl hodiny. Vzhledem k profilu a větru je příprava skutečně velice náročná. Část tréninků jedeme společně a pro část se rozdělujeme. Děvčata mají samozřejmě trochu odlišný režim,“ hlásí trenér Viktor Zapletal z Kanárských ostrovů.

„Celý tým je v pořádku i díky masérovi Petrovi Vláškovi, který tady má pořád spoustu práce. Zatím příprava na sezónu Kulhavý na Fuerteventuře. probíhá podle předpokladů a bez komplikací. Po podzimním odpočinku a tréninkových campech reprezentace MTB a soustředění Dukly je na tom výrazně dobře Jana Czeczinkarová a vůbec není od věci uvažovat o jejím případném startu na světovém šampionátu v cyklokrosu a Jana už v tomto směru má také upravený aktuální trénink.“ přibližuje dění na Fuerteventuře reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Ovšem ani další členové bikové reprezentace nezahálejí. Olympionik Jan Škarnitzl odcestoval do Andalusie, kde se připravuje na start etapového závodu dvojic, který absolvuje společně se Španělem Manteconem. Bronzový medailista mistrovství Evropy i světa v maratonu Kristian Hynek odcestoval i s celou svou rodinou na dlouhodobou přípravu do Jihoafrické republiky a soustředí se tam na nejpopulárnější bikový etapový závod –  Cape Epic. V plné přípravě na cyklokrosové mistrovství světa jsou pak další dvě opory reprezentace MTB – Katka Nash a Jan Nesvadba.

Text: Viktor Zapletal     Foto: Michal Červený a archív