Působení Jaroslava Kulhavého ve vrcholovém sportu letos dostalo úplně nový rozměr. Poté, co se rozhodl přijmout novou výzvu v podobě účasti v závodech světového poháru v terénním triatlonu Xterra, přichází legenda světového MTB s další novinkou. Tou je založení vlastního týmu Ostra – Multicraft Čeladná, ve kterém bude zároveň sám působit. V týmu bude Jaroslavu Kulhavému sekundovat šest závodníků z mládežnických kategorií a několik hobby jezdců.

Funkci realizačního týmu bude plnit několik rodičů a zkušenějších cyklistů, pro které je spojení se jménem olympijského vítěze z Londýna srdeční záležitostí. Samotný Jaroslav Kulhavý ke vzniku týmu dodává: “Byl jsem rozhodnut, že v cyklistice zůstanu i po konci profesionální kariéry. Po dlouhodobém naléhání přátel z blízkého okolí jsem se rozhodl za podpory obce Čeladná založit nový tým, ve kterém by našli podporu zejména mladí jezdci se zaměřením na horskou a silniční cyklistiku.” Cíle pro letošní sezónu vidí nestor českého MTB následovně: “V letošním roce chceme absolvovat co nejvíce závodů na silnici a MTB, přičemž prioritou budou podniky českého a slovenského poháru a soutěže konané v moravskoslezském regionu. Hlavním cílem sezóny nejsou ani tak výsledky, jako snaha o dosažení optimálního chodu týmu a vytvořit tak mladým cyklistům profesionální podmínky pro jejich rozvoj.”

Manažer týmu Jaromír Pytel doplňuje: “V budoucnu bychom se samozřejmě chtěli pohybovat v popředí výsledkových listin zejména v mládežnických soutěžích a nevylučujeme ani angažmá některého z talentovaných jezdců z jiného týmu. Primární zaměření by se však mělo týkat výchovy vlastních svěřenců a tvořit pomyslný odrazový můstek do světa opravdové cyklistiky. Jako silný motivační faktor určitě budou fungovat společné tréninky s Jardou Kulhavým, od kterého mohou mladí čerpat zkušenosti a informace, které jsou pro většinu ostatních nedosažitelné.”

Text: Filip Švestka   Foto: BBS pro