První z velkých evropkých etapáků sezony má za sebou prolog na 6,7 km. Hlavní roli v něm sehráli jezdci Etixx-QuickStepu. Trojnásobný mistr světa v časovce Tony Martin dosáhl „až“ třetího nejrychlejšího času, když zvítězil jeho týmový kolega Michal Kwiatkowski. Ve stejném čase 7:40 min. projel trať i druhý Rohan Dennis. Do elitní desítky se nevešel například Bradley Wiggins a Richie Porte, který je v tomto závodě lídrem týmu Sky. Paris – Nice letos měří 1141 km a po sedmi etapách skončí v sobotu. Závod za sluncem, jak se mu přezdívá, nabídne ve druhé polovině týdne sérii etap s řadou horských prémií.

„Bylo důležité startovat mezi posledními. Znal jsem Tonyho mezičasy. Když zbývalo pět set metrů do cíle, věděl jsem, že to bude těsné. Vyždímal jsem ze sebe poslední zbytky sil a podařilo se mi vyhrát,“ zhodnotil Kwiatkowski svůj dnešní výkon. „Za vítězství v prologu jsem samozřejmě rád, ale nepřeceňuji ho. Přece jenom šlo o trať dlouhou 6,7 km a máme před sebou ještě přes tisíc kilometrů. Týdení etapáky mi ovšem vyhovují. Uvidíme, co se dál stane,“ řekl v cíli Michal Kwiatkowski.

Výsledky prologu na 6,7 km: 1. Michal Kwiatkowski (Pol) Etixx – Quick-Step 7:40, 2. Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team – stejný Michal Kwiatkowski. čas, 3. Tony Martin (Něm) Etixx – Quick-Step +07, 4. Luis Leon Sanchez (Špa) Astana Pro Team +10, 5. Lars Boom (Ned) Astana Pro Team +10, 6. John Degenkolb (Něm) Team Giant-Alpecin +10, 7. Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling +10, 8. Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge +12, 9. Tom Dumoulin (Niz) Team Giant-Alpecin +13, 10. Geraint Thomas (GBr) Team Sky +14, 11. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team +14, 12. Bradley Wiggins (GBr) Team Sky +15, 13. Richie Porte (Aus) Team Sky +15, 14. Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo +16, 15. Jack Bauer (NZ) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team +16, … 81. Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team +33, 94. Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo +36.

-Red-   Foto: Etixx-QuickStep/Tim de Waele