Neuvěřitelný výkon podal v závěrečné etapě – časovce na 9,1 km – Adriano Malori. Závodník španělské stáje Movistar, který dříve působil v Lampre, nadělil na krátké časovce Tony Martinovi 15 vteřin. Také Bradley Wiggins odešel poražen. Fabian Cancellara definitivně přesedlal na vyšší frekvenci šlapání, ale ani jeho dynamický výkon na Itala nestačil. Nairo Quintana poměrně překvapivě uhájil druhé místo celkově, když útočícího Romana Kreuzigera dokonce o dvě vteřiny porazil. Drobný Kolumbijec upoutal pozornost nečekaně silovým pojetím své jízdy. Alberto Contadorovi k celkovému prvenství bohatě stačil čas o vteřinu horší Kreuzigera. Český jezdec je celkově třetí.

O prvenství se měli dnes utkat především medailisté posledního světového šampionátu. Ve Florencii skončili v pořadí: Martin – Wiggins –Tony Martin. Cancellara. Mistr Švýcarska už před startem přiznal, že už mu úspěchy v časovkách nepřinášejí takové uspokojení jako dřív. Soustředit se hodlá především na klasicky. Jenže krátký úsek zcela po rovině mu dnes vyhovoval. Své přemožitele z posledního světového šampionátu porazil. Jenže na prvenství to stejně nestačilo! Na vítězství si brousil zuby Bradley Wiggins. „Mám za sebou dobrou týmovou časovku a v tréninku na Paris-Roubaix jsem se zaměřil na krátké intenzívní nástupy. To by se při krátké časovce mělo hodit. Ale je tady samozřejmě Tony,“ upozornil Wiggo na svého potenciálně největšího soupeře. Tonyho Martina porazit dokázal, ale stačilo to „jen“ na třetí místo.

Wigginse a celý tým Sky před touto sezonou opustil trenér Steven de Jongh a zamířil ke konkurenci. Spolupráci s ním si velmi pochvaluje Alberto Contador. „Jsem skutečně šťastný, že mohu pracovat pod vedením Stevena. Velmi si rozumíme,“ říká Contador. Nizozemský trenér pochopitelně zná detaily přípravy Frooma, Wigginse a spol. Contador se však brání nařčení, že kopíruje trénink  „typu Sky“. „Vůbec nic mi o nich neřekl a já se taky na nic neptal. Jejich příprava mě vůbec nezajímá,“ prohlašuje Contador.

Výsledky 7. etapy (časovka na 9,1 km): 1. Malori (It.,Movistar),2. Cancellara (Švýc., Trek) +6, 3. Wiggins (Brit., Sky) +11, 4. Martin (Něm., OPQS) +15, 5. Dumoulin (Niz., Giant-Shimano) +19, 6. Dowsett (Brit., Movistar) +20, 7. Kwiatkowski (Pol., OPQS) +22, 8. Quinziato (It., BMC) +23, 9. Devolder (Bel., Trek) +24, 10. Durbridge (Aus.,Orica-GreenEdge) +26, … 20. Quintana (Kol., Movistar) +38, 22. Sagan (Sl., Cannondale) +39, 26. Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo) +40, 29. Contador (Šp., Tinkoff-Saxo) +41.

Quintana, Contador, Kreuziger.Tirreno-Adriatico celkově: 1. Contador (Šp., Tinkoff-Saxo), 2. Quintana (Kol., Movistar) +2:05, 3. Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo) +2:14, 4. Peraud (Fr., AG2R) +2:39, 5. Arredondo (Kol., Trek) 2:54, 6. Pozzovivo (It., AG2R) +3:04, 7. Kiserlovski (Chor., Trek) +3:09, 8. Daniel Moreno (Šp., Kaťuša) 3:16, 9. Scarponi (It., Astana) +3:16, 10. Nieve (Šp., Sky) +3:19, … 18. Kwiatkowski (Pol., OPQS) +5:38, 20. Santaromita (It., Orica-GreenEdge) +6:44, 24. Basso (It., Cannondale) +6:58, 29. Sagan (Sl., Cannondale) +11:11, 31. Uran (Kol.,OPQS) +13:37, 44. Hansen (Aus., Lotto-Belisol) +22:14.

-Red-   Foto: OPQS/Tim de Waele a Tinkoff Sport