Na loňskou sezonu by Martina Růžičková nejraději zapomněla. Shodou nepříznivých okolností téměř nezávodila, ale přestup do německo-nizozemského týmu Koga jí vlil do krevního oběhu novou motivaci. V zimě se jí dařilo na šestidenních v Berlíně a Brémách, kde vybojovala druhé místo ve scratchi, třetí za dernou a získala i další kvalitní umístění v bodovačkách. V Brémách získala celkově páté místo, v Berlíně jedenácté. Jejím hlavním letošním cílem je však uspět na silnici. To znamená získat body pro start na světovém šampionátu.

Martina prokazuje v úvodu silničářské sezony vysokou výkonnost a také dobrou aktuální formu, když se jí podařilo zvítězit v německém Martina Růžičková na stupních vítězů.Pochi. V poloprofesionálním ženském týmu Koga našla solidnější zázemí, než jaké měla k dispozici loni v Itálii. „Jsem stále zaměstancem Dukly Praha, od týmu Koga mám k dispozici materiál a hradí mi část nákladů,“ objaňuje poměry v ženské cyklistice šestnáctinásobná mistryně republiky na dráze a silnici. Formu ladí  na přelom dubna a května, kdy je na programu tradiční ženský podnik Gracia Orlová (UCI 2.2) a výraznější úspěch by ráda zaznamenala v Krásné lípě v červenci, což je další vrchol sezony pro české silničářky.

V průběhu jara si prověří výkonnost při Světovém poháru v Belgii (6. dubna) a o týden později v Toskánsku. „Letos se cítím mnohem lépe než loni. Do sezony vjíždím s optimismem. Smlouvu mám na rok a proto se nedívám příliš daleko do budoucnosti. V září se uvidí, co dál,“ říká pětatřicetiletá Martina Růžičková. Její trenér Pavel Vršecký by ji však rád viděl bojovat o nominaci na olympiádu. „Martina je letos zdravá, hodně motivovaná a má za sebou kvalitní přípravu,“ upozorňuje trenérská legenda Vršecký.

-MS-     Foto: Koga Ladies Team