Úvodní den světového poháru v cyklistice handicapovaných v Ostende přinesl českým barvám hned dva cenné kovy a řadu významných umístění. V kategorii H – handbike se z českých závodníků nejvíce dařilo Kateřině Antošové, která po třech letech zopakovala svůj dosavadní nejlepší výsledkek ve světovém poháru a vybojovala krásné třetí místo a bronzovou medaili. Na stupínek nejvyšší se postavila britská jezdkyně Alicia Dana a druhá skončila Italka Porcelato.

Do čtvrteční časovky nastoupili všichni handbikeři a tricyklisté. Početná startovní pole v jednotlivých kategoriích cyklistů naznačovala již před závodem tu největší světovou konkurenci. Další z Čechů Patrik Jahoda, který závodí v kategorii H1, zajel pátý nejlepší čas a na úvod  světového poháru si připsal kvalitní umístění na páté příčce.

Kateřina Antošová s bronzovou medailí.
Kateřina Antošová

I třetí český handbiker Václav Antal, který se po pěti letech opět vrací do světového poháru, zajel skvělý výsledek. V nabité konkurenci 37 závodníků vybojoval 10. místo a přestože si sám věřil na ještě lepší výsledek, o kvalitě jeho umístění v časovce mluví i to, že předjel např. několikanásobného medailistu mistrovství světa a paralympijských her Hanse Freie nebo Waltera Ablingera a řadu dalších velmi silných závodníků.

Výborný výsledek zaznamenal i český tricyklista Jiří Hindr, který si z Ostende veze  zlato za časovku v kategorii T1. V pátek pokračuje program světového poháru časovkou jednotlivců kategorie C, do které nastoupí cyklista kategorie C2 Ivo Koblasa.  Sobota a neděle bude patřit silničním závodům. 

Výsledky zde: http://www.uci.ch/para-cycling/ucievents/2018-para-cycling-uci-para-cycling-world-cup/374847018/widgets/start-lists-results-standings-186000/

-VZ-      Foto: www.uci.ch