Profilově náročná trať druhého kola Českého poháru v silniční cyklistice – Kalas Cupu měla vyhovovat především vrchařům. V Kyjově přesto vyhrál závodník pražské Dukly. Dráhaři se v kopcích zpravidla necítí úplně doma, jenže Dukla má stále k dispozci Milana Kadlece! Po světovém šampionátu na dráze ho někteří začali pomalu odepisovat. Jenže devětatřicetiletý mazák opakovaně prokazuje schopnost připravit se na důležitý závod. A domácí pohárové akce pro českou silniční cyklistiku důležité jsou, byť nám může být líto, že diváků nepřichází tolik jako na belgických či jiných klasikách. 

Závěrečný okruh pohárového závodu v Kyjově absolvoval Milan Kadlec ve společnosti Jana Hirta z Etixxu a trojice polských jezdců. S Kadlec na ČP v Kyjově.blížícím se cílem mu dokázal sekundovat pouze Pawel Bernas z týmu BDC MARCpol. Ve spurtu si však „Kadlini“ s mnohem mladším Polákem suverénně poradil.

Milane, jak těžké bylo tohle pohárové prvenství?

Kyjov je určitě nejtěžší závod u nás. Od začátku do konce ho ovlivňoval silný vítr. V první polovině jsme podali týmový výkon a soupeře se nám dařilo eliminovat. Ve druhé půlce to bylo více méně na nás vpředu, jak si poradíme. Trať v Kyjově, podobně jako všechny další u nás, dobře znám. To je moje výhoda. Pořád ještě pro mě není problém připravit se na jednorázový závod.

Na Český pohár do Kyjova přijeli jezdci z Polska. Z výsledkové listiny je zřejmé, že výrazně přispěli ke kvalitě akce.

Milan Kadlec v cíli.Závod určitě obohatili. V konci jsme vpředu jeli jen dva Češi – Honza Hirt a já plus tři Poláci. To hovoří samo za sebe. V posledním kopci mi Hirt proti polské přesile pomohl.

Bylo od začátku domluveno, že Dukla pojede na tebe?

Více méně ano. V úvahu připadal ještě Franta Sisr, který vyhrál Bíteš. Je to ale ještě mladý závodník a tušil jsem, že se závod vyvine očekávaným směrem – jelo se tedy na mě.

Jaký je další závodní program Dukly?

Kluci jedou na etapový podnik do francouzské Bretagne, což je v kalendáři UCI dvojkový závod. Ale na „dvojkách“ ve Francii se většinou schází hodně silná konkurence. Kluci si určitě dobře zazávodí!  Já zůstávám doma a v sobotu šestadvacátého dubna mám v plánu další kolo Českého poháru – Kalas Cupu v Rokycanech. A za dva týdny nás čekají Grody v Polsku. To je pro změnu jedničková akce.

Průběžné pořadí ČP – Kalas Cupu po 2 závodech: 1. Milan Kadlec 95, 2. František Sisr (oba Team Dukla Praha) 64, 3. Petr Hampl (Favorit Brno) 38, 4. Jiří Hudeček (Symbio Cannondale) 35, 5. David Dvorský 27, 6. Jiří Polnický (oba Bauknecht-Author) 23, 7. Jan Hirt (Etixx) 23, 8. Tomáš Koudela 21, 9. Jakub Kratochvíla (oba Gebrüder Weiss-Oberndorfer) 20, 10. Filip Adel (Superior Rubena) 17, 11. Jiří Novák (Superior Brentjens MTB) 16, 12. Ondřej Cink (Multivan Merida) 15, 13. Michael Kukrle (Favorit Brno) 14, 14. Adam Kožušník (Team Forman Cinelli) 11, 15. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 10. 16. Vojtěch Nipl (Stevens Znojmo) 10, 17. Jakub Svoboda (Kolokrám Svijany) 9, 18. Tomáš Kalojíros (Bauknecht-Author) 7, 19. Jindřich Dlask (Experiment 23) 6, 20. Martin Bláha (Team Dukla Praha) 6.

 -MS-   Foto: Team Dukla Praha/Jan Brychta – Svět Cyklistiky