V závěru sezony prolétá světem silniční cyklisticky zdánlivě podivná zpráva – Vincenzo Nibali má prý namířeno do týmu Ineos-Grenadiers. Není to hloupost? Řeknete si možná. Vždyť je mu šestatřicet a s Trekem-Segafredo ho svazuje smlouva ještě do konce příštího roku! Jenže Nibaliho cyklistika pořád baví, staví si před sebe nové cíle, a konec roku 2021 určitě nepovažuje za svoji profesionální konečnou. Tým Ineos-Grenadiers by pro něho připravil zázemí, jaké ve své kariéře zřejmě ještě nepoznal.

Vincenzo Nibali v reprezentačním dresu na mistrovství světa. V háku mu visí Rafal Majka.

Přestup Nibaliho do Ineosu je komplikovaná záležitost, ale na cyklistickém trhu je možné skoro všechno,“ říká na tohle téma Nibaliho agent. „Je to těžké, ale ne nemožné,“ dodává Alex Carrera. Téma Nibaliho přesunu do britské stáje nedávno nastolil italský reportér Beppe Conti, když v pořadu televize RAI přišel s tvrzením, že Nibali dostal nabídku od Dave Brailsforda na sezonu 2022. Zdánlivě nelogické spojení údajně podporuje italský výrobce kol Pinarello, který své stroje dodává právě cyklistům týmu Ineos-Grenadiers, a rád by je v blízké budoucnosti poskytoval také ikonické postavě současné italské cyklistiky. Nibali před časem promluvil o sezoně 2021 jako o své poslední, ale podivná „virózová“ sezona jeho plány změnila. Závodit hodlá ještě nejméně v roce 2022. Agent vítěze dvou Monumentů – Milano-SanRemo a Il Lombardia – řekl nedávno listu Gazzetta dello Sport: „Vincenzo ještě není tak starý, aby ho odepisovali. Navzdory tomu, co o něm píší „válečníci u klávesnic“. Klíčová je vaše touha a potěšení z cyklistiky.“

Vincenzo Nibali v dresu týmu Fassa Bortolo na kole Pinarello. Psal se rok 2005.

Conti možná ani příliš nespekuloval, když pro televizi RAI řekl: „Nibali začal na kolech značky Pinarello závodit v někdejším týmu Fassa Bortolo a existuje (společné?) přání, aby na pinarellech taky svou kariéru zakončil. Po odchodu Frooma potřebuje Brailsford zkušeného matadora, který by kočíroval sestavu mladíků, jako je Egan Bernal, Tao Geoghegan Hart, Richard Carapaz nebo Alexandr Vlasov.“ Carrera ovšem webu Cyclingnews sdělil, že dosud žádné konkrétní rozhovory s Ineosem neproběhly. Podle agenta se Nibali plně soustředí na sezonu 2021. V sestavě Treku se setká například s Bauke Mollemou a Giulio Cicconem. Carreru a „jeho“ jezdce brzy čeká vyjednávání o spolupráci na další období. „Pouze když nedospějeme k dohodě s Trekem-Segafredo, budeme zvažovat další nabídky,“ prozrazuje očekávatelnou taktiku Carrera.

MS     Foto:Trek-Segafredo a archív