Další napínavý dojezd. Tom Slagter se po prvenství ve 4. etapě opět prosadil. Světový šampion Rui Costa znovu těsně druhý – také v průběžném pořadí. Třetí pozici v „GC“ drží Zdeněk Štybar. Dosud druhý Gerraint Thomas upadl ve sjezdu pět kilometrů před cílem a ztratil sedm minut. Byla to těžká etapa. Začátek závodu byl v pohodě, peloton měl všechno pod kontrolou a tempo v kopcích bylo o.k. Jenže pak se začalo nastupovat a v průběhu celé etapy jsme museli všechny ty nástupy přečkat beze ztrát. Rojas na mě získal vteřinu, ale jsem teď třetí. Musíme pozici udržet, když to půjde. Do rána se hlavně potřebuji zregenerovat, protože máme za sebou těžký den,“ komentoval rostoucí únavu v závěru týdne Zdeněk Štybar.

„Nemohu tomu uvěřit. Vyhrát na Paris-Nice podruhé je nejlepší pocit, jaký jsem v cyklistice zatím prožil. Je to neuvěřitelné. Nikdy předtím Tom Slagter. jsem tady nezávodil, ale profil etap mi vyhovuje,“ řekl Tom Slagter – nová akvizice týmu Garmin-Sharp. Do včerejší (6.) etapy šel Slagter se ztrátou pouhých čtyř vteřin na vedení v závodě. Jenže v závěru etapy před ním upadl Vuillermoz a oba ztratili naději na úspěch v celkovém pořadí. „Přál jsem si skončit v Top 5, ale to se mi už nepodaří. Dnešním etapovým vítězstvím jsem si včerejšek vynahradil,“ usmál se Slagter. V průběžném vedení se stále drží Carlos Betancur, pro něho dnes pracovali kromě týmových kolegů také jezdci Lamre-Merida. Kolumbijec drží žlutý trikot s přehledem. Zítra Paris-Nice končí 8. etapou délky 128 km – s 5ti vrchařskými prémiemi. Nejtěžší je na 113. km (4,3 km – 6,7 %). Závěr je rovinatý.

Výsledky 7. etapy (195,5 km): 1. Slagter (Niz., Garmin-Sharp) 5:00:5, 2. Costa (Por., Lampre-Merida), 3. Betancur (Kol., AG2R), 4. Rojas Gil (Šp., Movistar), 5. Vichot (Fr., FDJ.fr), 6. Gallopin (Lotto-Belisol), 7. Denifl (Rak., IAM), 8. Štybar (Cz., OPQS), 9. Fuglsang (Dán., Astana), 10. P. Velits (Sl., BMC), … 13. Nibali (It., Astana) všichni stejný čas.

Betancur a Štybar.Průběžně po 7 etapách: 1. Betancur (Kol., AG2R), 2. Costa (Por., Lampre-Merida) +14, 3. Štybar (Cz., OPQS) +26, 4. Rojas Gil (Šp., Movistar) +27, 5. Fuglsang (Dán., Astana) +29, 6. Vichot (Fr., FDJ.fr) +31, 7. Gautier (Fr., Europcar) +35, 8. Denifl (Rak., IAM) +35, 9. P. Velits (Sl., BMC) +39, 10. Spilak (Slo., Kaťuša) +39, … 17. Nibali (It., Astana) +1:09, 21. Slagter (Niz., Garmin-Sharp) +1:37, 38. Thomas (Brit., Sky) +7:25.

-Red-    Foto: Garmin-Sharp Cycling a OPQS/Tim de Waele