Tradiční novoroční klání mezi cyklisty a běžci se opět odehraje v Rokycanech.  V kategoriích cyklisté a běžci jsou nejen vypsány ceny v celkové hodnotě 3 000,- Kč pro vítěze, ale především 10 000 Kč za překonání traťového rekordu Václava Metličky z roku 2008.  Na start se mohou postavit všichni muži a ženy ve věku od 10 do 100 let.  19. ročník novoročního závodu z Rokycan na vrch Žďár měří 4360 m. Prezentace je v sídle firmy Eko Komíny v Rokycanech v Pivovarské ulici od 12.00 hodin, ostrý start pak ve 13.00 hodin a vítěz otevře šampaňské na vrcholu Žďáru přibližně ve 13.30 hodin.

Vypsaná prémie 10 000 Kč za překonání cyklistického rekordu Václava Metličky z roku 2008 stále odolává. K Cyklisté versus běžcipřekonání rekordu byl nejblíže Jan Rajchart ( Újezd u Sv. Kříže) v roce 2014. Chybělo mu 35 sekund na vítězný čas 13:34 min. Jan Rajchart  nyní  trénuje s reprezentací ČR  na Mallorce, měl by tedy přijet v dobré formě a pokusit se atakovat rekordní čas. V běhu je úřadujícím rekordmanem Jan Šneberger z Rokycan s časem 18:04.min.

Přihlášky: do 29.12.2016  na e-mail: rubas@sparta-cycling.cz,  nebo na místě. Info na:  www.sparta-cycling.cz. Startovné je 50 Kč.

Místo startu a prezentace:   U křižovatky ulic Pivovarská a Žďárská cesta u kanceláře firmy EKO KOMÍNY s.r.o.  – 400m od restaurace Železná – směrem na Strašice  – 100 m  před viaduktem vlevo. Trať: Je trvale značena červenými turistickými značkami a pro všechny kategorie je jednotná. Od startu se běží a jede asi 1 200 m po asfaltu, pak 2 km polními a lesními cestami v mírném stoupání, závěr běhu a jízdy je náročné stoupání lesním chodníkem – úvozem. Cíl je 50 m pod vrcholem Žďáru.

Lonští medailisté.Vrchol Žďáru je také novoročním cílem rokycanských turistů, pořadatelé proto prosí o vzájemný respekt a přejí pěkný sportovní zážitek – jak divákům, tak účastníkům závodu. Celkové vyhlášení jednotlivých kategorií se odehraje ve 14.30 v sídle firmy Eko komíny.

Každý účastník startuje vzhledem k předcházející silvestrovské noci na vlastní nebezpečí! Doporučuje se doprovod k zajištění servisu na vrcholu. Servismani by měli vyrazit k vrcholu alespoň s půlhodinovým předstihem, aby to stihli!

Pozvěte kamarády, partnery, sousedy i pocestné – nejde vždy jen o rekordy, ale je pěkné být u toho!

Text a foto: AC Sparta Praha Cycling