Úvodní závod Pražského MTB poháru, seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, odstartuje svou už pátou sezónu v Řepích. Okruh v nádherné lokalitě lesoparku Prahy 17 je díky celoroční údržbě realizované týmem SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized ve výborném stavu a v neděli 19. března zde bude zahájena závodní tuzemská sezóna XCO horských kol.

Řepy se díky sportovní aktivitě staly vyhledávanou cyklistickou lokalitou, kde denně trénují, zdokonalují své schopnosti nebo si jen Logo PMTBPtak užívají krásnou přírodu a nevšední pohled na Prahu desítky bikerů. Pořadatelé seriálu, který se z původně zamýšlené lokální sportovní akce vypracoval svou návštěvností a zájmem bikerů na sportovní podnik celorepublikového formátu, hlásí velmi početné a především kvalitní startovní pole ve všech kategoriích. Chybět nebude ani celá řada reprezentantů v čele s olympionikem Janem Skarnitzlem, pro které bude řepský závod nejenom kvalitním tréninkem v závodním tempu, ale především testem okruhu, na jehož převážné části se v dubnu uskuteční závod Českého poháru kategorie C1 UCI.

Jan Skarnitzl.Máme mnoho přihlášených jezdců přes on-line registrační systém ve všech kategoriích, početné bude zejména dětské startovní pole a to nás velmi těší, protože přilákat děti ke sportu a vytvořit jim sezónní cyklistický seriál bylo jedním z našich záměrů, se kterými jsme Pražský MTB pohár zakládali.“ říká manažerka Pražského MTB poháru Jarka Krakovičová.

Okruh v Řepích prodělal během zimy řadu úprav, pořadatelé pozměnili a upravili některé technické sekce a především výrazně předělali žákovskou trať, kde je nyní nový technický sjezd a následný výjezd. Žáci pojedou v neděli na shodné trati s dubnovým závodem ČP, ostatní kategorie pojedou zkrácenou verzi závodního okruhu, kde nebude zařazen těžký výjezd v lesní pasáži nazvaný Levante, ten si „užijí“ až účastníci dubnového Českého poháru.

Oficiální trénink na trati závodu se uskuteční v sobotu od 15:00 hodin. Pořadatelé prosí všechny jezdce, kteří budou na trati závodu trénovat, aby dbali na zvýšenou pozornost a ohleduplnost vůči dalším návštěvníkům lesoparku a také v souvislosti s provozem stavby, která je v těchto dnech v přímé blízkosti závodní trati realizována.

Vítězný tým pojede k moři!

 Nového partnera má soutěž týmů Pražského MTB poháru. Je jím Cestovní kancelář Nemo Selekta a ta připravuje pro vítězný tým ročníku 2017 atraktivní cenu. Mimo tradiční trofeje v podobě unikátního poháru s pražskou dlažební kostkou to bude také tréninkový pobyt v přímořské, cyklistické destinaci. Soutěž týmů Pražského MTB poháru v roce 2016 vyhrál úspěšný tým mládežnické Dukly Praha před závodníky Bikeclinic a Sokolem Veltěž.

– vik –