Druhé dějství závodu Okolo Omanu dalo opět vyniknout sprinterům. Stejně jako včera neuspěl Tom Boonen, vítěz dvou etap nedávno z Qataru. Dnes se v cíli 139 km dlouhé etapy z Al Bustanu do Quriyatu rychlostně uplatnil Alexander Kristoff z ruského týmu Kaťuša. Na druhém místě spurtoval Leigh Howard (Orica Green Edge), který díky druhé bonifikaci přebírá přůběžné vedení. Tom Boonen vylepšil včerejší páté místo a dojel třetí. Před startem peloton uctinil minutou ticha památku Kristofa Godaerta (IAM Cycling), který včera zemřel při tréninkové jízdě po střetu s autem. Mnozí ze startujících s Godaertem ještě před několika dny v Qataru závodili.

„Dnešního vítězství si hodně cením, zejména proto, že je tady velmi silná konkurence. Spousta rychlých závodníků! Začínám věřit, že mohu uspět i ve velkých závodech sezony,“ svěřil se u podia serveru cyclingnews vítězný Alexander Kristoff. „Na čelo jsem zaútočil pět set metrů před cílem a snažil se dlouhý spurt vydržet, co nejdéle to šlo. Ve větru byl finiš chaotický. Každý bojoval, jak uměl. Když jsem se dostal na čelo, rozhodl jsem se pozici už nikomu nepřepustit i když tak dlouhý spurt je vždycky riskantní,“ dodal norský rychlík. „V tréninku jsem se věnoval aerodynamické pozici a snažil se v ní sedět co nejdéle. Najít pro sebe správný posed do spurtu není snadné. Potřebujete vynaložit obrovskou sílu do šlapání a to se úplně neslučuje s aerodynamikou. Každý si musí pro sebe najít vhodný kompromis,“ uvedl Kristoff.

Výsledky: 1. A. Kristoff (Nor., Kaťuša), 2. L. Howard (Aus., Orica Green Edge), 3. T. Boonen (Bel., OmegaPharma-QuickStep), R. Förster (Něm., UnitedHealthcare P. C. Team), 5. N. Bouhanni (Fr., Fdj.fr.) …, 14. P. Sagan (Sl., Cannondale), 37. P. Velits (Sl., BMC), 43. Ch. Froome (Brit., Sky), 44. R. Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo), 47. V. Nibali (It., Astana), 51. F. Paďour (Cz., NetApp – Endura), 71. R. Uran (Kol.), 72. Z. Štybar (Cz. oba OmegaPharma-QuickStep), 97. L. König (Cz., NetApp – Endura), všichni 3:12:01.

Po 2. etapách: 1. L. Howard, 2. A. Kristoff, 3. A. Greipel (Něm., Lotto Belisol), 4. P. Van Hecke (Niz., Topsport Vlaanderen), všichni – 2, 5. T. Boonen  – 8, 20. P. Sagan, 27. P. Velits, 30. Ch. Froome, 33. T. van Garderen (USA, BMC), 34. R. Kreuziger, 38. F. Paďour, 51. V. Nibali, 52. R. Uran, 80. Z. Štybar, 90. L. König, všichni – 12.