Horolezec Radek Jaroš, který se v roce 2014 ozdobil „Korunou Himálaje“, když stanul na vrcholech všech himálajských osmitisícovek, rozjel před časem další projekt. Tentokrát usiluje o „Korunu světa“ pro lezce, kteří zdolají nejvyšší vrcholy všech světadílů. Nedávno se vrátil z Denali (6168 m.n.m.), nejvyšší hory Severní Ameriky, nyní má zacíleno na Elbrus (5642 m.n.m.), nejvyšší vrchol Evropy. A právě teď tam vyráží na kole!

Už řadu let Radek při svých aktivitách spoléhá na podporu Opelu a nedá dopustit na svoji Zafiru Tourer. V případě expedice na Elbrus ale přesedlá na něco většího ze stáje značky Opel: „Až na úpatí Elbrusu se chci dostat vlastními silami – pojedu na kole rovnou z domovského Nového Města na Moravě,“ šokuje svým plánem. „Bude to taková expedice „punkového“ stylu, protože nás bude doprovázet jen dodávka Opel Movano. Movano zázemí, základna, budeme v něm určitě často i spát,“ přibližuje svou originální pouť za dalším klenotem Koruny světa Radek Jaroš.

Radek Jaroš před startem expedice Elbrus. Naše vozy Radka provázejí už řadu let při jeho dobrodružných cestách po celé Evropě,“ říká Pavel Šilha, ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel. Radek Jaroš postupně vyzkoušel elektromobil Opel Ampera, komfortní Insignii, v poslední době nejčastěji využívá prostornou a praktickou Zafiru Tourer, která se snadno postará o hromady jeho sportovní výstroje (včetně kola), kterou nestále vozí s sebou. „Jsme hrdí, že Radek si vybral značku Opel – ať už jeho cesty za Korunou světa povedou kamkoli, Opel bude vždy u toho,“ říká Pavel Šilha.

Expedice se může zúčastnit kdokoli!

Na dnešek přichystal Radek Jaroš prolog své expedice. V 17:00 h se od Turistické Chaty na Studnicích (www.chatastudnice.cz) vyrazilo pod jeho vedením na horských kolech k obřímu kameni, který byl instalován na Radkovu počest v sedle pod skalním útvarem Drátník. Na balvanu jsou vytesány všechny osmitisícovky Koruny Himálaje tak, jak je Radek (jako teprve patnáctý člověk na světě) zdolal. Dnes večer se pak v Turistické Chatě pokračuje promítáním filmů z expedice Denali a MyWay Alaska. A samozřejmě, že řeč bude i o Koruně Himálaje a dalších plánech…

Ostrý start expedice Elbrus 2016 proběhne zítra – v sobotu 3. září v 11.00 h ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. A opět: Radek Jaroš má najeto! Poznáte to podle omotávek...Každý nadšenec může odstartovat spolu s Radkem a vyrazit na kole. Tentokrát radši silničním, k úpatí Elbrusu je to celkem daleko… Pokud silnice na trase dovolí, dává Radek raději přednost silničce. I když v záloze má samozřejmě připraveného svého „bika“. Nejprve se vyrazí  na náměstí v Novém Městě, kde dojde na společné fotografování. Sobotní stokilometrová etapa pak končí v Hustopečích ve Vinařství Václav, kde se bude večer opět promítat a … Radek Jaroš zve všechny sportovce, kteří mají blízko k silničnímu či horskému kolu! Přidat se může kdokoli a kdykoli během jeho cesty k úpatí Elbrusu. Informace o aktuálním místě „pobytu“ průběžně najdete na facebookovém profilu Radka Jaroše, jeho webových stránkách (www.radekjaros.cz) a také na www.pelotonsport.cz.

M&M