Dojezd 3. etapy italského etapáku Tirreno-Adriatico si vyhlédl Peter Sagan dávno dopředu. Po 210 kilometrech se peloton musel v závěru prodrat úzkými uličkami Arezza, přičemž jejich sklon dopředu vylučoval ze hry čistokrevné sprintery. „Věděl jsem, že tahle etapa je mi ušitá na míru. Tohle vítězství má ohromnou cenu pro mě i celý tým,“ řekl v cíli Sagan, který letos zaznamenal první výhru kalibru World Tour. Ani celkově si nevede zle. Je průběžně šestý se ztrátou pouhých 22 vteřin na Michala Kwiatkowského. Polák se dnes druhým místem oblékl do modrého trikotu lídra „závodu dvou moří“. A co víc – záda mu kryje týmový kolega Rigoberto Uran ze druhé a Tony Martin ze čtvrté pozice. OmegaPharma-QuickStep opět řádí! Zítra čeká na peloton 244 km s téměř 5 km dlouhým dojezdem na kopec.

Polský šampion si v závěru etapy zopakoval souboj se slovenským, který spolu nedávno svedli na semi-klasice Strade Bianche. Přestože Sagan.Kwiatkowski nemohl konkurovat Saganově síle a zrychlení v posledních metrech do mírného stoupání, s druhým místem v etapě je velmi spokojený. „Samozřejmě, že nás zajímají dílčí úspěchy, ale přiznám se, že po loňském čtvrtém místě bych se rád posunul dopředu především v celkovém pořadí. Dnes pro mě udělali spoustu práce Matteo Trentin a Tony Martin. Závod zdaleka není rozhodnutý. Všímám si, jakou podporu svého týmu tady má Alberto Contador a také Sky je hodně silný jako obvykle,“ zamýšlí se Kwiatkowski. Zítra je na programu „královská“ 244 km dlouhá etapa se závěrečným 4,65 km dlouhým stoupáním (6,4 %).

Výsledky 3. etapy (Cascina – Arezzo 210 km): 1. Sagan (Sl., Cannondale) 5:10:17, 2. Kwiatkowski (Pol., OPQS), 3. Clarke (Aus., Orica-GrennEdge), 4. Gilbert (Bel., BMC), 5. Impey (JAR, Orica-GreenEdge), 6. Bennati (It., Tinkoff-Saxo), 7. Greipel (Něm., Lotto-Belisol), 8. Geschke (Něm., Giant-Shimano) všichni stejný čas, 9. Nocentini (It.), 10. Mondory (Fr., oba AG2R), 11. Uran (Kol., OPQS) všichni +4, … 14. Contador (Šp. Tinkoff-Saxo), 16. Porte (Aus., Sky), 19. Evans (Aus., BMC), 32. Martin (Něm., OPQS) všichni +6, 34. Scarponi (It., Astana), 35. Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo) oba +14.

Průběžně po 3 etapách: 1. Kwiatkowski (Pol., OPQS), 2. Uran (Kol., OPQS) +10, 3. Clarke (Aus., Orica) +13, 4. Martin (Něm., OPQS), 5. Impey (Aus., Orica) +17, 6. Sagan (Sl., Cannondale) +22, 7. Greipel (Něm., Lotto), +30, 8. Bennati (It., Tinkoff-Saxo) +30, 9. Durbridge (Aus., Orica) +31, 10. Meyer (Aus., Orica) +31, 11. Contador (Šp., Tinkoff-Saxo) +36, … 16. Porte (Aus., Sky) +39, 18. Kreuziger (Cz., Tinkoff-Saxo) +44.

-Red-        Foto: Tirreno-Adriatico/Steephill.tv/Sirotti