Při závodě s hromadným startem dopláceli čeští reprezentanci na světvých šampionátem minulosti na malý počet nominovaných závodníků. Dvojice nebo trojice Čechů neměla proti mnohdy devítičlenným sestavám Španělů, Italů a jezdců dalších cyklisticky vyspělých zemí šanci. Situace se však letos díky prokázané kvalitě českých závodníků ve World Tour pelotonu radikálně mění. Na světovém šampionátu v americkém Richmondu, který se uskuteční mezi 19. a 27. září, vyjede do „hromaďáku“ hned šestice závodníků v českých dresech. Český svaz cyklistiky zatím oznámil širší nominaci devití jezdců. V časovce se v Richmondu s  největší pravděpodobností představí Jan Bárta a Petr Vakoč.

O cenné kovy budou bojovat naši elitní silničáři včetně čerstvého mistra republiky Petra Vakoče i několika účastníků letošní Tour de France CCT reprezentace.Zdeňka Štybara, Leopolda Königa či Jana Bárty. Nominace byla oznámena po Czech Cycling Tour, která byla výhradně v režii českých jezdců. Ze všech nejlépe si vedl dvaadvacetiletý Petr Vakoč, jenž v celkovém pořadí zvítězil o pět vteřin před Janem Bártou. Třetí Zdeněk Štybar ztratil dalších pětadvacet vteřin. Skvělé výsledky navíc Čeští cyklisté předvádí i v závodech World Tour.

Oproti minulým rokům se chce šampionátu zúčastnit takřka kompletní česká špička, což v součtu s vynikajícím postavením ve světovém žebříčku a následným četnějším zastoupením ve startovním poli, dává českým jezdcům velmi solidní šanci na úspěch.

V závodě s hromadným startem se totiž představí hned šest jmen z širší nominace. Na start časovky se už nyní může připravovat dvojice Jan Bárta – Petr Vakoč.

CCT bedna.Širší nominace na MS: Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) – mistr ČR, Jiří Polnický (Whirlpool Author) – vedoucí jezdec Českého poháru, Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step), Leo König (Sky), Jan Bárta (Bora-Argon 18), Jan Hirt (CCC), Karel Hník (Cult Energy), Alois Kaňkovský (Whirlpool Author), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo).

Text: ČSC     Foto: Jan Brychta/Czech Cycling Tour