Další pozouhodná etapa na Paris-Nice – 221,5 km v členitém profilu s 1,5kilometrovou „stěnou“ na závěr. Nejprve však poměrně dlouhé stoupání s vrcholem 19 km před cílem. Čistokrevní sprinteři museli definitivně vyklidit pozice. Mezi nimi do té doby průběžně druhý Degenkolb. Dlouhý sjezd křivolakými silničkami do cílového města Fayence. Nástup za nástupem. Opět aktivní Nibali v závěru zase nestačil. Favorizovaný Kolumbijec Betancur v koncovce přespurtoval Ruie Costu v dresu světového šampiona. O pouhé tři vteřiny později proťal cílovou čáru Zdeněk Štybar. Průběžně je už čtvrtý se ztrátou 22 vteřin na Betancura.

„Dnes to byla skutečně těžká etapa. Brzký únik a celý den rychlé tempo. Bylo to hodně dlouhé! Cítil jsem se dobře dokonce i v nejprudších Costa na Betancura nestačil.pasážích závěrečného stoupání na Bourigaille. Věděl jsem, že si musím hlídat Betancura a Costu. Když nastoupil Rui Costa, na okamžik jsem zaváhal a vznikla mezera. Nechtěl jsem však v tu chvíli přehnat svoje tempo a jet úplně naplno. Do cíle ještě zbývaly stovky metrů. Možná že to byla chyba. V posledním kilometru se projíždělo spoustou zatáček a bylo lepší držet se na špici. Se třetím místem jsem však každopádně spokojený. Tým dnes pro mě skvěle pracoval stejně jako pro Bakelantse. Máme závod dobře rozjetý na celkové pořadí. Rozdíly nejsou velké – je nutné bojovat o každou bonifikaci. Zítra nás čeká rozhodující den. Potom je na programu kratší etapa, ale je nutné zůstat koncentrovaný až do konce,“ svěřil se v cíli Zdeněk Štybar.

Výsledky 6. etapy (Saint Saturnin lés Avignon – Fayence 221,5 km): 1. Betaciur (Kol., AG2R), 2. Costa (Por., Lampre-Merida) oba 5:12:11, 3. Štybar (Cz., OPQS), 4. Thomas (Brit. Sky), 5. Vichot (Fr., FDJ.fr) všichni +3, 6. Gautier (Fr., Europcar), 7. Fuglsang (Dán., Astana), 8. Gallopin (Fr., Lotto-Belisol), 9. Denifl (Rak., IAM) všichni +7, 10. Izaguirre (Šp., Movistar), 15. Bakelants (Bel., OPQS), 16. P. Velits (Sl., BMC) všichni +11, … 35. Nibali (It., Astana) +41.

Průběžně po 6 etapách: 1. Betancur (Kol., AG2R), 2. Thomas (Brit., Sky) +8, 3. Costa (Por., Lampre-Merida) +18, 4. Štybar (Cz., OPQS) +22, 5. Rojas Gil (Šp., Movistar) +24, 6. Fuglsang (Dán., Astana) +25, 7. Vichot (Fr, FDJ.fr.) +27, 8. Bakelants (Bel., OPQS) +29, 9. Gautier (Fr., Europcar), 10. Denifl (Rak., IAM) oba +31, 11. P. Velits (Sl., BMC) +35, … 23. Nibali (It., Astana) +1:05, … 65. Degenkolb (Něm., Giant-Shimano) + 17:04.

-Red-    Foto: Paris-Nice/ASO