V dresu australského mistra vyrazil Richie Porte vstříc 9,6 km dlouhému stoupání z Nice na Col d´Éze s cílem smazat náskok 36 vteřin, který měl v závěrečné etapě závodu Paris – Nice k dispozici Tony Gallopin. V průběhu horské časovky se brzy ukázalo, že Porte najde řadu nebezpečnějších soupeřů, než jakým se ukázal ze včerějška unavený francouzský cyklista stáje Lotto-Soudal. Richie Porte v časovce suverénně zvítězil a obhájil prvenství z roku 2013. Na druhém až čtvrtém místě celkového pořadí se seřadili Michal Kwiatkowski, Simon Spilak a Rui Costa – všichni se ztrátou 30 vteřin na Australana.  „Loňská sezona se našemu týmu moc nepovedla, ale letos se vracíme do hry,“ pochvaloval si vítězný Richie Porte.

„Máme silný tým a bude skvělé, až se opět zapojí Chris Froome,“ pokračoval lídr týmu Sky v „závodě za špatným počasím“, ve které Richie Porte.se etapák Paris – Nice proměnil. Poslední dvě etapy čelili jezdci nepříjemnému dešti. „Ráno jsem byl dost nervózní. Včera jsme s Geraintem moc tlačili na galusky a oba jsme upadli v situaci, kdy jsme měli koncovku etapy nadějně rozehranou. Tony má můj obdiv. Včera vydal spoustu sil a není divu, že dnes v časovce ztratil hodně času,“ uznal Porte kvality soupeře.

Výsledky 7. etapy – časovky na 9,6 km: 1. Richie Porte (Aus) Team Sky 20:23, 2. Simon Spilak (Slo) Team Katusha+13, 3. Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida+24, 4. Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step+29, 5. Michal Kwiatkowski (Pol) Etixx – Quick-Step+29, 6. Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team+37, 7. Geraint Thomas (GBr) Team Sky+39, 8. Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team+50, 9. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal+54, 10. Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team+55, … 29. Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal+1:39.

Tony Martin. Paris – Nice celkově: 1.  Richie Porte (Aus) Team Sky, 2. Michal Kwiatkowski (Pol) Etixx – Quick-Step +30, 3. Simon Spilak (Slo) Team Katusha+30, 4. Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida+30, 5. Geraint Thomas (GBr) Team Sky +41, 6. Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal+1:03, 7. Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team+1:05, 8. Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida+1:24, 9. Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team+1:38, 10. Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal+2:18.

-Red-     Foto: Team Sky