Patrick Lefevere si pojistil příchod dvojice kolumbijských talentů. Dvacetiletý Fernando Gaviria je čerstvým mistrem světa v dráhovém omniu a v plánech stáje Etixx-QuickStep má sehrát důležitou roli v postupné generační obměně spurtérské skupiny týmu. Stejně starý Rodrigo Contreras je především vrchař s kvalitní časovkou a v úvodu letošní sezony získal bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce v etapovém závodě Tour de San Luis. Oba Kolumbijci podepsali smlouvu na roky 2016 a 2017.  Zejména v případě Gavirii sehrají ve skladbě programu příští sezony podstatnou roli olympijské hry v Riu. „Fernando absolvuje program, který mu umožní připravit se na olympiádu. Je to jeho velký cíl a tým jeho olympijské ambice podporuje. Přesto se zúčastní i silničních závodů,“ upozorňuje manažer Etixx-QuickStepu.

Oba Kolumbijci úspěšně absolvovali testy v Bakala Academy. „Moc se těším, až se připojím k týmu. Vždycky jsem obdivoval MarkaContreras a Gaviria. Cavendishe. Při Tour de San Luis jsem sledoval, jak si počíná v balíku. Snažil jsem se od něho naučit co nejvíc. Je skvělé dostat se do týmu, který má tak dobré sprintery. Pro mě je Etixx-QuickStep nejlepší volba, jak se ve své další fázi kariéry zdokonalit,“ vysvětlil svou motivaci Gaviria.

Jeho méně známý krajan Rodrigo Contreras přichází do Etixxu s ambicemi uspět především v etapových závodech.. „Mým idolem je Rigoberto Uran. Stát se součástí týmu, za který on závodí, je prostě sen. Jsem především vrchař, ale mám v oblibě i časovky,“ naznačil své příští využití Contreras. „Oba Kolumbijce jsme bedlivě sledovali celou minulou sezonu. Jsme spokojení s výsledkem našeho setkání. Bylo fajn poznat oba mladé závodníky blíž. Myslím si, že jsou to dobří chlapíci a důležité je, že jsou silně motivovaní. Už nyní dosahují výtečných výsledků, což se ukázalo v případě Contrerase na Tour de San Luis, kde skončil celkově pátý a nejlepší z mladých jezdců. Gaviria vyhrál na dráhovém mistrovství světa omnium, což hovoří samo za sebe. Existuje možnost, že by už letos za nás závodil jako stážista, ale o tom budeme jednat později v průběhu sezony,“ zhodnotil Patrick Lefevere situaci v souvislosti s budoucími posilami.

-MS-   Foto: Etixx-QuickStep