Profesionální cyklistiku si už nedovedeme představit bez měřičů tréninkových dat. Někteří zkušení závodníci jim sice nepříkládají přehnaně velký význam, nicméně měřiče wattového výkonu má na svém kole namontovaný každý. Někteří, jako například Chris Froome, dokonce sledují displej svého „power meteru“ snad víc než soupeře. Dlohodobě se v této sféře prosazuje zejména systém SRM. Firma ovšem své sponzorství loni omezila, přesto systém SRM zůstal mimořádně populární – i přes značnou cenu. V roli sponzora se SRM částečně vrací na scénu, ale prostor pro konkurenci zůstává. Další výrobci měřicích systémů mají v sezoně 2015 velkou šanci prezentovat své kvality na nejvyšší možné úrovni – v pelotonu World Tour a ukázat tak, že jejich výrobky jsou v každém případě dostatečně dobré pro využití na všech výkonnostních úrovních. Jezdci sponzorovaných týmů pochopitelně využívají dané výrobky jednotně, zatímco u jiných stájí zaznamenáme „mix“ různých systémů.

SRM

Mezi profesionály stále nejpoluprárnější „power meter“. Přestože nepatří k nejlehčím zařízením svého druhu na trhu, popuparitu získal systém SRM díky přesnému přenosu dat. SRM sponzoruje v sezoně 2015 celkem šest týmů: BMC Racing Team, Trek Factory Racing, Oricaa-GreenEdge, Astana Pro Team, Lotto Soudal a Tinkoff-Saxo. Další čtyři týmy sice nepatří mezi oficiální partnery SRM, ale řada jejich jezdců tento systém na svých kolech přesto používá: FDJ.fr, Kaťuša, IAM Cycling a Cannondale-Garmin.

Pioneer

Systém firmy Pioneer vstupuje do druhé sezony v kategorii World Tour a jeho zařízení využívají jezdci stájí Giant Alpecin a LotttoNL-Systém PioneerJumbo. Systém Pioneer je kompatibilní s klikami Shimano Dura Ace. Vyznačuje se nezávislým měřením každé z klik a lehkou váhou.

Stages

Systém Stages.Jediným týmem, který využívá systém Stages je britská stáj Sky. Existuje lepší doporučení?! Zdá se, že nikoli. Systém Stages přesto nesnímá sílu každé nohy zvlášť, ale „zdvojuje“ údaje z jediné kliky. Jistě se to projeví na přesnosti měření. Když to ale stačí týmu Sky?! Rozhodují stejně nohy, jakoby nám vzkazovali Britové, kteří si ovšem dávají jak se patří záležet na aerodynamice. Jezdci týmu letos používají nový computer Aero Garmin.

Quark

Cenově přijatelnější systém Quark je často k vidění u závodníků Pro-Continetálních stájí i v ženském pelotonu. Z World Tour týmů ho vozí francouzský Ag2r- LaMondiale a je spojený s osazením Sram RED22.

Power2Max

Oficiálním partnerem systému německého výrobce Power2Max je španělská sestava Movistaru s hvězdami Nairo Quintanou a AlejandremSystém Power2Max. Valverdem. Občas je Power2Max k vidění také u některých závodníků stájí Etixx-QuickStep a Lampre-Merida.

Garmin

Garmin Vector pedály používají jezdci stáje Cannondale-Garmin, ale nikoli úplně všichni. Na trénink využívají jezdci tohoto týmu systém SRM.

Rotor

Kliky Rotor a Rotor Power Meter je k vidění u některých závodníků týmu Lampre-Merida, ale většina jich používá Power2Max.

-Red-