Dvojnásobný mistr světa elitní kategorie Zdeněk Štybar dodržel slovo a dnes definitivně oznámil svůj postoj ke světovému šampionátu cyklokrosařů v nizozemském Hoogerheide. „Cítím se dobře a jedu! Favoritem je pro mě Nijs, podium by bylo velkým úspěchem,“  oznámil dnes Zdeněk Štybar prostřednictvím tiskového mluvčího svého týmu Omega Pharma-QuickStep.

Čtvrtek měl podle plánu rozhodnout, jestli Zdeněk přeruší soustředění na Mallorce a vydá se na sever vstříc blátivému terénu světového šampionátu v Hoogerheide. „Trať bude těžká kvůli deštivému počasí posledních dnů. Takové podmínky mi nevadí. Mám je rád i když doufám, že v době nedělního závodu pršet nebude,“ přeje si Štybar.

„Jsem v dobré kondici. Přijel jsem z důležitého tréninku na Mallorce a jsem připravený závodit. Jak jsem řekl před několika týdny, šampionát pojedu v případě, že budu cítit šanci na dobrý výsledek. Medaile by byla skvělým výsledkem, na start se postaví celá řada výtečných závodníků. Zejména Sven Nijs ukázal v posledních závodech svou třídu,“ oceňuje Zdeněk velkého soupeře.

Takto se Sven Nijs se Zdeňkem Štybarem radovali na světovém šampionátu v Sankt Wendelu v roce 2011.„Udělám všechno, abych podal co nejlepší výkon. Ode dneška až do nedělního startu už budu jen ladit formu lehčím tréninkem. Soustředění na Mallorce bylo náročné a dalo mi dobrý základ do sezony. Chci se věnovat především technickým pasážím tratě, abych se s nimi na svém kole Specialized Crux co nejvíce sžil. Opravdu se moc těším. Mistrovství světa v cyklokrosu mi v minulosti přinášela hodně radosti,“ prohlašuje Zdeněk Štybar.

-MS-        Foto: Patrick Verhoest