Velkou spokojenost s podpisem smlouvy s týmem Etixx-QuickStep vyjádřil nejen závodník, ale také jeho šéf Patrick Lefevere. „Ve Zdeňka jsme věřili a investovali do něho, když odcházel z cykloksou, aby se věnoval silniční cyklistice. Vyhrál už velké závody. Například etapy na Vueltě, nyní i Tour a před časem Eneco Tour a Strade Bianche, ale my silně věříme, že největší úspěchy má ještě před sebou,“ řekl jeden z nejuznávanějších sportovních ředitelů současné profesionální cyklistiky.

„Jsem skutečně velmi šťastný, že mohu pokračovat ve své kariéře právě s tímto týmem,“ svěřil se Zdeněk Štybar v prvním volném dni Tour Zdeněk Štybar. de France. „Chtěl bych poděkoval majiteli týmu Zdeňkovi Bakalovi a také Patricku Lefeverovi, že mi dali důvěru. Ta mi dodává energii a sebedůvěru do další tvrdé práce. V týmu Etixx-QuickStep jsem dostal jednu z největších příležitostí své kariéry. Dokázal jsem být úspěšný v cyklokrosu a podařilo se mi přejít na silnici, kde se zúčastňuji největších závodů světa – včetně kostkových klasik, které mám moc rád. Už se mi na silnici podařilo několik závodů vyhrát a pokusím se zvítězit v dalších,“ říká Zdeněk Štybar.

„Jsem šťastný, že mohu zůstat v týmu, který má sice belgické kořeny, ale s velmi mezinárodním vlivem. Můžeme tak vyrůstat v multikulturním prostředí a všichni mít užitek ze sebe navzájem. V týmu panuje bezvadná atmosféra, jsme opravdu přátelé. To je pro mě velmi důležité a velký důvod k tomu, že chci další dva roky zůstat. Máme k dispozici nejlepší materiál v profi pelotonu, kterému věřím jako závodník, který má své kořeny v cyklokrosu,“ připomíná devětadvacetiletý rodák z Plané u Mariánských Lázní.

-MS-   Foto: Tim de Waele/Etixx-QuickStep