V úvodním podniku seriálu B-Post Bank Trophee se poprvé v nové sezoně představil v terénu Zdeněk Štybar. Po rychlém úvodu se „zakyselil“ víc než je zdrávo, musel zpomalit a špice mu odjela. Té dominoval osmatřicetiletý Sven Nys, když v cíli najel na mladého Mathieu van der Poela celých 50 vteřin. Zdeněk Štybar si prodlužuje silničářskou sezonu – k původně plánovaným dvěma cyklokrosovým startům přidá nejspíš ještě třetí a teprve pak začne nabírat kondici novou přípravou. Měl by ještě startovat v Ardooie (16. října) a k tomu navíc ve Woerdenu (21. října).

„Nečekal jsem, že se dostanu tak dopředu. Jel jsem v červené zóně a to se nedalo dlouho vydržet. Dvě až tři kola jsem se z toho Zdeněk Štybar v Ronse.vzpamatovával. Nejvíc mi dávaly zabrat běžecké úseky, ale závod jsem si užil,“ pochvaloval si Štybar své první cyklokrosové představení v nové sezoně. V závodě startoval také Martin Bína – dojel na 28. místě s pětiminutovou ztrávou na vítězného Nyse.

Jen půl druhého kola se Sven Nys spokojil se společností svých soupeřů. Pak za to v Grand Prix Mario de Clerqa vzal a všem ujel. V Ronse připravili pořadatelé závodníkům zajímavou možnost získat bonifikační vteřiny – v polovině závodu se spurtovalo o 15 sekund a uzmul je pozdější vítěz, který plynule pokračoval spanilou jízdou do cíle. „Chtěl jsem vyhrát ten bonifikační sprint. Když jsem viděl, že ostatní lapou po dechu, vydal jsem se vpřed,“ popsal Nys podstatné okamžiky závodu v Ronse na svém webu.

Výsledky: 1. Sven Nys (Bel., Crelan-AA Drink Team) 1:00:58, 2. Mathieu van der Poel (Niz., BKCP Powerplus) +50, 3. Klaas Vantornout (Bel., Suweb-Napoleon Games) +54, 4. Kevin Pauwels (Bel., Sunweb-Napoleon Games) +1:04, 5. Laars van der Haar (Niz., Giant-Shimano) +1:05, 6. Tom Meeusen (Bel., Telenet Fidea) +1:40, 7. Wout van Aert (Bel., Vastgoedservice-Golden Palace) +1:49,  8. Zdeněk Štybar (CZ, OPQS) +1:59, 9. Thijs van Amerongen (Niz., Telenet Fidea), +2:01, 10. Joeri Adams (Bel., Vastgoedservice-Golden Palace) +2:21, 11. Jim Aernouts (Bel., Sunweb-Napoleon Games) +2:27, 12. Jens Adams (Bel., Vastgoedservice-Golden Palace) +2:34, 13. Dieter Vanthourenhout (Bel., Sunweb-Napoleon Games) +2:39, 14. Marcel Meisen (Něm., Corendon-KwadrO) +2:43, 15. Philipp Walsleben (Něm., BKCP-Powerplus) +2:57, … 23. Bart Wellens (Bel., Telenet Fidea) +3:58, … 28. Martin Bína (CZ, Corendon-KwadrO) +5:00.

-Red-    Foto: Patrick Verhoest a www.svennys.com