Zatímco se rozjíždí sezona jednorázových závodů, už jsou na programu také první dva velké etapáky. Tradičně si konkurující Paris – Nice (8. – 15. března) a Tirreno Adriatico (11. – 17. března), které nabídne první letošní souboj „velké čtyřky“ – tedy Frooma, Contadora, Nibaliho a Quintany. V sestavě týmu Sky se po boku Chrise Froome objeví i Leopold König, zatímco ve francouzském „Závodu za sluncem“ si formu před finále své silniční kariéry hodlá vylepšit Bradley Wiggins. Na francouzských silnicích vyšle tým Sky do role lídra nejspíš Richie Porteho. Někteří jezdci připravující se na Tirreno Adriatico objedou před tím v sobotu italskou „semi-klasiku“ Strade Bianche. Mezi nimi také Zdeněk Štybar.

Sestavy týmu Sky pro závody Paris – Nice a Tirreno Adriatico vytvářejí dva silné týmy, které se ve  stěžejních etapových závodech sezony – Wiggins.Giro d´Italia, Tour de France, Vuelta Espaňa – nejspíš prolnou a přibudou do nich i jiná jména, nicméně momentální oddělení Frooma a Porteho o mnohém napovídá.

Sestava týmu Sky pro Paris – Nice: Bernhard Eisel (Rak.), Lars-Petter Nordhaug (Nor.), Richie Porte (Aus), Nicolas Roche (Irl), Luke Rowe (GB), Ben Swift (GB), Geraint Thomas (GB), Bradley Wiggins (GB).

Sestava týmu Sky pro Tirreno Adriatico: Chris Froome, Peter Kennaugh, Leopold König, Mikel Nieve, Wout Poels, Salvatore Puccio, Ian Stannard, Elia Viviani.

-Red-   Foto: Patrick Verhoest