Na průběžného lídra Richie Porteho ztrácel Alejandro Valverde před závěrečnou etapou Okolo Katalánska 16 vteřin. Lépe na tom byli Alberto Contador a Domenico Pozzovivo, kteří vjížděli do posledního dějství Volty a Catalunya s mankem pouhých sedmi a pěti vteřin. Charakter etapy s cílem na barcelonském kopci Montjuich však vyhovoval především Valverdemu. Na bonusech posbíral 12 vteřin, ale ani vítězný finiš ho neposunul dál než na druhou příčku celkově. „Chtěl jsem vyhrát, ale i tak si nemohu stěžovat. S týmem jsme udělali všechno, co bylo v našich možnostech. Tři etapová vítězství a druhé místo celkově mě těší,“ realisticky zhodnotil své katalánské vystoupení čtyřiatřicetiletý lídr týmu Movistar.

Podruhé v sezoně se z celkového prvenství na etapovém závodě nejvyšší kategorie radoval Richie Porte. Už v lednovém domácím podniku Richie Porte.Tour Down Under zaostal za vítězným Rohanem Dennisem o pouhé dvě vteřiny. Závod z Paříže do Nice pak korunoval skvělým výkonem ve vrchařské časovce. Vítězství v Katalánsku mu opět zajistila výkonnost v horách ruku v ruce s promyšlenou taktikou. „Je to neuvěřitelné. Od Tour Down Under mi sezona nad očekávání vychází. Po loňsku, kdy se mi nedařilo, jsem si takové výsledky ani nedovedl představit,“ přiznal Richie Porte v cíli. „Otestovali jsme si tady výkonnost před Girem. Věřím, že na italské etapy přijedeme v top formě. Cítím sebedůvěru a věřím, že na Giru mohu pomýšlet na pódium,“ hýřil Porte optimismem.

Peloton Okolo Katalánska. Zatímco se Alejandro Valverde posunul na druhou pozici celkově, Domenico Pozzovivo o jedno místo spadl, ale i tak je pódiové umístění pro drobného vrchaře velkým úspěchem. Alberto Contador dnes udržel sedmivteřinový rozdíl na vítězného Porteho, přesto si  pódiové radovánky tentokrát neužil – 95 ročník Volta a Catalunya se zapíše do historie cyklistiky mimořádnou vyrovnaností: 1. Richie Porte (Team Sky), 2. Alejandro Valverde (Movistar) +4, 3. Domenico Pozzovivo (AG2R) +5, 4. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) +7, 5. Rigoberto Uran (Etixx-QuickStep) +18, 6. Fabio Aru (Astana) +27, 7. Darwin Atapuma (BMC) +33, 8. Rafael Valls Ferri (Lampre – Merida) +43.

-Red-   Foto: Team Sky