Uplynulo jen několik dní a Zdeněk Štybar znovu spurtoval s Gregem Van Avermaetem o vítězství. Dojezd 3. etapy závodu Tirreno Adriatico připomněl stoupáním v závěrečném kilometru nedávnou semi-klasiku Strade Bianche, kterou Štybar vyhrál. Stoupání sice nebylo tentokrát tak brutální, přesto vyřadilo ze hry klasické spurtéry typu Marka Cavendishe. O prvenství si to v posledních desítkách metrů rozdávali klasikáři, kteří dojeli v těsných rozdílech v pořadí: Greg Van Avermaet, Peter Sagan, Zdeněk Štybar, Filippo Pozzato a Fabian Cancellara.

„Věděl jsem, že mi závěr bude sedět. Poslední dvoustovku jsem jel na čele a byla nekonečně dlouhá! Podařilo se mi udržet chlapce za sebou, byť těsně. Je krásné konečně v této sezoně vyhrát, zejména v závodě World Tour. Jsem šťastný z vítězství a také z dresu lídra,“ pronesl Greg Van Avermaet po slavnostním ceremoniálu.

Zdeněk Štybar zaostal za vítězem centimetry, v posledním metru ho těsně přespurtoval ještě Peter Sagan, který tak obsadil své již „tradiční“ Tirreno Adriatico - dojezd 3. etapy. druhé místo. „Kluci mě tam v závěru dovezli na skvělé pozici, hlavně Renshaw odvedl neskutečnou práci. Už vím, proč je vždycky posledním mužem vlaku před nejrychlejšími cyklisty světa,“ řekl Zdeněk Štybar. „Já v tom sprintu udělal malou chybu a stála mě lepší umístění, ale s třetím místem i kondicí musím být spokojený,“ zhodnotil Zdeněk závěr třetí etapy, ve které se mu opakovaně nelíbilo počínání týmu Movistar, který od prologu veze díky Malorimu dres lídra. „Ještě tady nešlápli ani metr,“ rozhořčil se český šampion.

Adriana Maloriho v zítřejší etapě vystřídá v roli lídra závodu dnešní vítěz Greg Van Avermaet. V sobotu je na programu 218 km dlouhá etapa (Arezzo – Castelraimodo) s přejezdem dvou stoupání do nadmořských výšek 934 m a 1210 m. Cíl je po dlouhém sjezdu na rovině. Logiku počínání týmu Movistar osvětluje profil nedělní – královské etapy dlouhé 194 km (Asanatoglia – Terminillo). Vede v úvodu značně zvlněným terénem (několikrát přes 1000 m n.m.) a končí závěrečným výjezdem na Terminillo do nadmořské výšky 1675 m. Právě tam se může rozhodnout celý závod a dá se předpokládat, že se o to postarají vrchaři jako jsou Vincenzo Nibali, Alberto Contador, Nairo Quintana, Rigoberto Uran a také Leopold König. Jejich týmová podpora, včetně Movistaru, zatím zjevně šetří síly právě na rozhodující víkendové etapy.

Výsledky 3. etapy (203 km): 1. Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 4:58:17, 2. Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo, 3. Zdeněk Štybar (Cze) Etixx – Quick-Step, 4. Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida, 5. Fabian Cancellara (Švýc) Trek Factory Racing, 6. Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin, 7. Paul Martens (Něm) Team LottoNL-Jumbo, 8. Andrej Grivko (Ukr) Astana Pro Team, 9. Rigoberto Uran (Kol) Etixx – Quick-Step, 10. Wouter Poels (Niz) Team Sky, … 20. Leopold König (Cze) Team Sky, 43. Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo.

Průběžné pořadí po 3 etapách: 1. Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team, 2. Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo +02, 3. Adriano Malori (Ita) Movistar Team +08, 4. Fabian Cancellara (Švýc) Trek Factory Racing +09, 5. Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling +10, 6. Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team +13, 7. Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka +14, 8. Jonathan Castroviejo (Špa) Movistar Team +16, 9. Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka +16, 10. Andrej Grivko (Ukr) Astana Pro Team +17, 11. Simon Geschke (Něm) Team Giant-Alpecin +18, 12. Zdeněk Štybar (Cze) Etixx – Quick-Step +18, 13. Rigoberto Uran (Kol) Etixx – Quick-Step +18, 14. Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team +18, 15. Wouter Poels (Ned) Team Sky, … 22. Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo +22, 23. Leopold König (Cze) Team Sky +23, 32. Alberto Contador (Špa) Tinkoff-Saxo +27, 39. Nairo Quintana (Kol) Movistar Team +29.

-MS-    Foto: Etixx-QuickStep/Tim de Waele