Olympijský vítěz v silničním závodě Greg Van Avermaet ukončil čekání na zatím marné hledání nového sponzora po sezoně končícího týmu CCC a od sezony 2021 vstupuje do formace AG2R – Citroën Team. Do sestavy ekonomicky posílené známým výrobcem aut s ním přichází i Michael Schär. Naopak Romain Bardet francouzskou stáj opouští. Od ledna ho budeme vídat v dresu týmu Sunweb.

Prozatímní logo týmu. Citroën sází spíše na červenou barvu. Více se dozvíme 28. srpna, kdy se nový tým představí v Nice.

Francouzská automobilka Citroën vstupuje do cyklistiky v době, kdy jsou ekonomicky stabilní partneři ve sportu mimořádně vítaní. „Jsem šťastný, že stojím na prahu nového dobrodružství. V týmech Jima Ochowicze jsem strávil deset krásných roků, ale teď se těším na novou výzvu,“ oznámil belgický cyklista, který v průběhu kariéry vyhrál kromě olympiády v Riu například i Paříž – Roubaix a při Tour de France vezl několik etap žlutý dres lídra závodu. Jsem velmi rád, že mi Vincent Lavenu dává důvěru,“ říká na adresu šéfa týmu pětatřicetiletý klasikář. „Obzvlášť se těším na spolupráci s Oliverem Naesenem. Společně můžeme v klasikách dosáhnout výtečných výsledků. Můj cíl je pořád stejný: vyhrávat závody jako Okolo Flander, Paříž – Roubaix, etapy na Tour de France a oblékat žlutý dres co nejdéle to půjde,“ dodává rodák z Lokerenu.

Citroën C5 Aircross.

Jim Ochowicz by Grega Van Avermaeta rád udržel, ale ještě koncem minulého týdne neměl jezdcům pro příští sezonu co nabídnout. Belgičan oznámil změnu týmu před startem sobotního Monumentu Milán – San Remo. Francouzský tým AG2R současně nastínil kompletní renovaci a posílení sestavy – zejména v souvislosti se vstupem Citroënu jako sponzorského partnera. Oliveru Naesenovi a dalším klasikářům prodloužil kontrakty. Z týmu ovšem odchází kromě Romaina Bardeta také Pierre Latour, ten spojí pokračování své sportovní kariéry s týmem Direct Energie.

Romain Bardet vybojoval druhé místo při Tour de France 2016. Na konci sezony se s dresem týmu AG2R po devíti letech rozloučí.

Na nové angažmá se těší Michael Schär: „Bydlím ve stejné vesnici jako Mathias Frank, často společně trénujeme a vyprávěl mi, jak příjemná atrmosféra v AG2R panuje. Šéf týmu Vincent Lavenu je opravdový cyklistický nadšenec. Těším se, že budu pomáhat tak skvělé dvojici jakou vytvoří Greg, se kterým závodím ve společném týmu od roku 2011, a Oliver. Můžeme dosáhnout velkých výsledků.“ Klasikářskou sezonu 2021 vyhlíží s velkým optimismem i týmový boss Vincent Lavenu: „Podpis Grega Van Avermaeta a Michaela Schära je pro mě velkou satisfakcí. Greg je velký šampion. Prokazuje dlouhodobou konzistenci výkonů na nejvyšší úrovni. Jeho zkušenosti a nekompromisní přístup k přípravě je důležitou součástí našeho projektu do budoucnosti. Bude příkladem pro naše mladé jezdce.“

MS    Foto: CN a Citroën