Oleg Tiňkov, majitel týmu Tinkoff-Saxo, před časem rozvířil pozornost inciativou 3 Grand Tours za milion euro. Nabídka se týkala „velké čtyřky“ tedy Alberta Contadora, Naira Quintany, Chrise Frooma a Vincenza Nibaliho. Nikdo z nich na tento „šílený“ návrh nepřistoupil, nicméně Alberto Contador už v říjnu vyhlásil úmysl zopakovat Pantaniho double z roku 1998, tedy kombinaci Giro – Tour. Dvaatřicetiletý Španěl v návaznosti přispěchal s prohlášním, že loňské vítězství na Vueltě obhajovat letos nehodlá. Nicméně prostor pro 3 Grand Tours v jedné sezoně by mu po úspěšném přežití 2 Grand Tours zůstal. Nyní se objevují spekulace, že ani kombinace Giro – Tour se nemusí proměnit v realitu a Contador vrhne veškerou svou energii směrem k vítězství na Tour de France, kterou loni kvůli zranění nedokončil.

Dvaatřicetiletý Alberto Contador je podle Bjärnea Riise, manažera stáje Tinkoff-Saxo, na vrcholu výkonnosti. Oproti loňsku zhubl plné dva Alberto Contador v dresu pro sezonu 2015. Přibyla na něm azbuka...kilogramy. „Když ho letos sleduji, vidím, jak je fantastický. Ještě lepší než loni,“ vyhlašuje legendární kontroverzní manažer. „Alberto k nám přišel s trestem, potom závodil a pak znovu nemohl. Taková situace vezme závodníkovi hodně psychických i fyziologických sil. Dostali jsme ho zpět a už loni měl svou nejlepší formu. Letos může být ještě lepší,“ myslí si Riis na prahu sezony, ve které čeká na Contadora těžký dvojboj Giro d´Italia – Tour de France. Anebo ne?  „Má na to. Fyzicky je připravený dvě prestižní Grand Tour za sebou zvládnout.  Takový je plán, ale konečné rozhodnutí není na mě, ale na Albertovi,“ upozorňuje Riis.

„Giro nosím v hlavě. V říjnu jsem vyhlásil, že pojedu oba závody a na tom se nic nemění. Vuelta se mi ovšem do plánů nehodí,“ říká Contador. V týmu Sky však o slovech Contadora pochybují. „Ve Sky nevěříme, že Alberto skutečně Giro pojede. Ve  finále si to může rozmyslet a nebylo by to poprvé, co by se něco takového stalo,“ je přesvědčený například David Lopez. V každém případě končí Contadorovi na konci sezony smlouva. „Má kariéra se chýlí k závěru. Nepodepisuju smlouvy delší než na jeden rok. O mé budoucnosti rozhodne průběh této sezony,“ upozorňuje Alberto Contador na možnost brzkého konce své profesionální dráhy.

-MS-     Foto: Tinkoff Sport