Jen šest dní poté, co se pardubickým závodištěm hnal za vítězstvím hnědák Charm Look v nejslavnější steeple chase kontinentu, dostihové závodiště v Pardubicích znovu ožívá. Trať čeká na bikery i běžce. Je tu opět Barth Velká pardubická cross country závod MTB a přespolák. Už v sobotu 15. října.

Ve stále nabitějším podzimním kalendáři zůstává bikerům i běžcům ojedinělý unikát. Tradiční MTB závod a kros po kursu jinak patřícímu nádherným koním. Po travnaté ploše, ale i v oranici, bahně, přes překážky a okolo živých plotů. A cílová rovinka? Ta je úplně stejná! Na stupně vítězů bude shlížet legendární Josef Váňa, aťsi v podobě sochy v životní velikosti.

Pořadatelé z AC Pardubice chystají už 47. ročník. A stylově hned po něm oslaví 110 let trvání klubu, z něhož do velkého světa vzešel třeba olympijský Netradiční překážky.vítěz v desetiboji Roman Šebrle (jeho trenér Čechák bude jistě na místě), bývalý rekordman v dálce Jaroslav Brož nebo třeba současný doktor fotbalové reprezentace Petr Krejčí a další.

Registrace se otevírá od 8 hodin, dopoledne si zazávodí děti, běží se Fit běh, ve 12 startuje hlavní závod na 10 km. Ve 14 hodin potom horská kola. Oproti loňsku, kdy celý týden trať preparoval hustý déšť, se dají očekávat přívětivější podmínky. K dispozici budou i šatny, na místě smažené čerstvé koblížky, guláš a další příjemnosti, k tomu pochopitelně zajímavé ceny. Parkování je zdarma a míst dostatek.

Z loňského závodu...Loňský návrat do areálu dostihového parku obohatil závod koloběžek a poté i horských kol (na 13,8 nebo 27,6 km). Jedinečný závod bikerů vyhrál Ondřej Semerád na cyklokrosovém kole, což však letos pořadatelé omezili. Atraktivní ceny jsou však k dosažení pro každého v tombole, losuje se i týdenní zapůjčení obytného vozu! „Líbí se nám to spojení atraktivních závodů. Na závodišti bude pěkně živo po celý den,“ vítali sportovní den majitelé areálu. Našli se i tací hrdinové, kteří absolvovali kompletní program. Z nich byl nejlepší známý pardubický běžec Miloš Kratochvíl. Pokud by se mu letos zdařila obhajoba, získal by titul prvního mistra země v trikoloběhu. Špičkové sportovní koloběžky se budou na místě půjčovat.

Přihlásit se dá na sportt.cz nebo i na místě. Podrobnosti naleznete na na webu www.acpce.cz nebo facebooku Velká pardubická cross country.

 https://www.facebook.com/Velk%C3%A1-pardubick%C3%A1-cross-country-MTB-178559129144094/

 Text a foto: Tono