Sestava týmu Whirlpool Author na prvním srazu před sezonou 2015. Silniční tým z Hradce Králové se po dvou letech opět vrací ke staronovému názvu Whirlpool Author, pod kterým bude jako kontinentální tým UCI startovat s podporou Centra sportu ministerstva vnitra na českých i světových závodech v roce 2015. Sestavu pro nadcházející sezonu bude tvořit stabilní jádro ve složení Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, David Dvorský, Josef Hošek, Martin Hunal, Jiří Polnický a Tomáš Kalojíros. Doplní je posily Alois Kaňkovský z pražské Dukly, Jan Kovář z Mapei Cyklo Kaňkovský a Pavel Camrda z rakouského Rad Club Wels.

Příchod Aloise Kaňkovského pro nás znamená návrat opravdového spurtéra, kterého jsme měli naposledy v době André Schulzeho a od kterého čekáme opět vítězství v rovinatých závodech. Ale myslím si, že díky eliminaci v dráhovém programu dojde i k jeho větší výkonnosti v kopcích. Další dva nováčci přichází do našeho týmu z kategorie juniorů, kde podávali solidní výkony, ale až čas ukáže, jak proběhne jejich adaptace v dospělých kategoriích. Každopádně lze říci, že Pavel Camrda by měl být závodník zejména pro jednorázovky a etapové závody a měl by zapracovat na časovce. Opakem je Jan Kovář, který má právě časovku jako svou nejsilnější disciplínu a měl by pro nás být do budoucna příslibem pro evropské a světové šampionáty v kategorii U23,“  hodnotí trenér Otakar Fiala nové posily týmu Whirlpool Author.

Author Carisma 77.Oporou týmu bude i letos top model Author Charisma 77 – 2015, který doplní materiál z distribuce Cyklo Škoda v podobě přileb Kask Mojito, treter Gaerne nebo brýlí Salice. O oblečení se tradičně postará firma Lawi, na jejichž dresu lze najít další partnery, kterými jsou mimo těch hlavních i velkoobchod s elektromateriálem a svítidly Elkov, výrobce švédských tepelných čerpadel Nibe nebo společnost Raaltrans, která nabízí řešení přepravních potřeb pro přepravce i výrobce.

Program a závodní priority týmu osvětluje manažer hradecké stáje Vladimír Vávra: Dres, přilba, tretry a brýle.„Náš závodní program by měl tradičně začít na chorvatské Istrii, ale po letošním začátku na Taiwanu bychom i letos chtěli obohatit program tentokrát o sérii závodů v ruské Soči. Dále máme v plánu mimo domácích startů absolvovat tradiční závody ve Francii, Polsku, Slovensku nebo Rakousku, ale i nově vzniklé podniky v Maďarsku nebo Estonsku. Důležitý je pro nás každý závod a každý UCI bod, který pomůže České republice i našim závodníkům pro nominaci na Mistrovství světa. V žádném případě však nebudeme opomíjet ani Český pohár a naše mladé jezdce chceme mít i na startu Mistrovství Evropy.”

První soustředění a testy nově složeného týmu probíhají již tento týden v domácím prostředí, kde se k přípravě sešli také členové nově vzniklého sportovního centra mládeže Hradecký cyklo-už z.s., jehož cílem je rozvoj talentované mládeže ve věku 11 -18 let v silniční cyklistice pro oblast Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Miloš Židík   Foto: Whirlpool Author